Granulovaný koncentrát k hubení muších larev SCHOPF FLY TOMB 4GR 500g

Kód: 0074
Na plochy
799 Kč
SKLADEM (2 ks)
Můžeme doručit do:
2.6.2023
Možnosti doručení

Přípravek k likvidaci muších larev, granulovaný koncentrát, téměř okamžitý účinek, působí až 3 týdny, 100m2, 500g, Diflubenzuron. Pokud hledáte velmi silný hubící přípravek na muší larvy, které se vyvíjejí v hnoji či v podestýlce, pak máte vybráno. Granulovaný koncentrát je vhodný k hubení všech druhů muších larev a jeho příprava je velmi snadná. Granulovaný koncentrát můžete ihned aplikovat formou rozptylu, nebo ho nejprve naředit vodou a poté nanášet na místa výskytu larev formou postřiku nebo polití. Účinné látky přípravku (Diflubenzuron, Geraniol, Tetramethrin) zajistí dlouhodobou ochranu ošetřených míst po dobu až 3 týdnů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Granulovaný koncentrát k likvidaci muších larev SCHOPF FLY TOMB 4GR, 500g

Velmi silný přípravek k likvidaci muších larev, 500g koncentrátu = 10-50l roztoku ( dle formy aplikace) = aplikace formou rozptylu, polití nebo postřiku na plochu do 100m2, účinné látky Diflubenzuron, Geraniol, Tetramethrin.


Cílový organismus

K hubení všech druhů muších larev - larvy mouchy domácí, larvy ovádů, larvy Pestřenky trubcové a jiných larev, které se vyvíjejí v hnoji nebo v podestýlce.


Oblast použití

Přípravek se používá například ve stájích (koňských, s hovězím dobytkem, s prasaty), drůbežárnách, ale je možné používat také v hospodářských usedlostech - všude tam, kde jsou líhniště much jako je hnůj a podestýlka.


Příprava

Přípravek je dodáván v 500 gramovém balení ve formě granulátového koncentrátu, který je možné aplikovat ihned, anebo je třeba před aplikací naředit (dle formy aplikace). V případě ředění si dle Vaší potřeby sami zvolte, jaké množství roztoku je třeba připravit. Na 1 metr čtvereční spotřebujete přibližně 100-500 mililitrů namíchaného roztoku (dle formy aplikace), což při použití celého balení vystačí na 100 metrů čtverečních ošetřované plochy.

Aplikační tabulka pro přípravu roztoku z přípravku FLY TOMB 4GR

Příklad pro formu rozptylu: k ošetření 100m2 je třeba aplikovat 1500g přípravku Fly Tomb 4GR. 

Příklad roztoku pro formu polití: k ošetření 100m2 je třeba smíchat 500g přípravku Fly Tomb 4GR s 50 litry vody. 

Příklad roztoku pro formu postřiku: k ošetření 100m2 je třeba smíchat 500g přípravku Fly Tomb 4GR s 10 litry vody.


Aplikace

Začněte s první aplikací na začátku letní sezóny, kdy se teplota zvýší na 15°C nebo po 5 dnech po vykydání hnoje. Podle typu aplikace, připravte granulát podle výše uvedené tabulky. Zvolte formu aplikace která je pro vás nejvhodnější. Dejte si pozor aby jste ošetřili všechny oblasti kde se líhnou mouchy například hnůj, hlubokou podestýlku, kéjdové kanály a další. Opakujte aplikaci, když podestýlka / hnůj dosáhne výšky cca. 15-20 cm (= přibližně po 14-21 dnech), protože larvy potřebují kyslík a živiny a tím se plazí do horních vrstev. Po 10 až 20 dnech po první aplikaci se populace much významně sníží.

Formou rozptylu: Aplikujte granulát na mokré místa, v nichž se shlukují muší larvy. Granulát se aplikuje například pomocí menší lopatky nebo lžíce (cca 15g). 

Formou polití: Aplikujte na suché místa, například podestýlku, hlubokou podestýlku, na okrajové části boxů na telata, kolem zdí a pilířů (ve vzdálenosti cca 0,5 metru). Namíchaný roztok se aplikuje například pomocí ruční konve

Formou postřiku: Aplikujte na suché místa, například podestýlku, hlubokou podestýlku, na okrajové části boxů na telata, kolem zdí a pilířů (ve vzdálenosti cca 0,5 metru). Namíchaný roztok se aplikuje například pomocí ručního nebo zádového postřikovače.


Účinnost

Přípravek k hubení muších larev má po aplikaci téměř okamžitý účinek (během 30 minut), který přetrvává až po dobu 2-3 týdnů.


Doporučení prodejce

POZOR! Fly Tomb 4GR se musí používat pravidelně a včas. Pouze pečlivá eliminace všech líhnišť much přináší trvalý úspěch. Muší larvy tvoří 80% celkové populace, ale je důležité hubit i dospěle mouchy. Vhodné doplňující přípravky naleznete níže:


Návod k obsluze ke stažení:
A1 logo PDFFLY TOMB 4GR, 500g - etiketa

Doplňkové parametry

Kategorie: Hubení muších larev
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.7 kg
3. Létající hmyz: Muší larvy
Potřebujete poradit nebo objednat?