BIO křemenitý práškový koncentrát SCHOPF EKTOSOL KIESELGUR, 1 kg

Kód: 0842
Na plochy
419 Kč
SKLADEM (>5 ks)
Můžeme doručit do:
21.5.2024
Možnosti doručení

BIO přípravek k prevenci proti čmelíkům u slepic, práškový koncentrát, okamžitý účinek, 1 kg, 100% křemelina. Hledáte účinný přípravek, který zlepší podmínky v chovu a působí preventivně proti parazitům jako jsou čmelíci, klíšťata, blechy, vši, štěnice či mravenci, rybenky, atd., máme pro Vás spolehlivé a navíc bezpečné řešení. Křemenitý prášek, neboli křemelina napomáhá v regulaci výskytu parazitů v kurnících, stájích, ale i na zahradě. Křemelinu můžete ihned aplikovat formou rozptylu, anebo ji pro menší spotřebu nejprve naředit vodou a až poté ji nanášet na všechna potřebná místa formou postřiku nebo nátěru. Přírodní účinná látka přináší dlouhodobou ochranu ošetřených míst i po dešti a díky BIO certifikaci je vhodná i pro biofarmy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIO křemenitý práškový koncentrát SCHOPF EKTOSOL KIESELGUR, 1 kg

Velmi účinný BIO přípravek k prevenci proti čmelíkům u slepic, roztočům v peří drůbeže - klíšťatům, blechám, vším a dalšímu lezoucímu hmyzu - mravenci, rybenky, stínky, štěnice atd., 1000g koncentrátu = možnost aplikace formou postřiku, nátěru nebo rozptylu na plochu, s okamžitým účinkem, dlouhodobý účinek i po dešti, vhodný i pro BIO farmy, účinná látka 100% křemelina (diatomitová zemina).

✅ Klady

  • BIO přípravek vhodný i pro biofarmy
  • Účinkuje hned po aplikaci 
  • Lze aplikovat popraškem i jako vodný roztok postřikem nebo nátěrem 
  • Vydrží i déšť, po uschnutí nadále funguje jak má
  • Reguluje výskyt čmelíků, štěnic a jiného hmyzu 

❌ Zápory

  • Nedoporučujeme aplikovat na nábytek a tkaniny 


Cílový organismus

Působí na roztoče - zvláště pak čmelíky kuří, tzv. slepičí muňky (Dermanyssus gallinae), i další parazity v peří, klíšťata, blechy, vši a lezoucí hmyz - např. mravenci, rybenky domácí, stínky obecné, červotoč tabákový, potemník moučný, pilous rýžový a další.

Oblast použití

Přípravek se používá například v kurnících, holubnících, hospodářských usedlostech (na zahradě i v domácnosti), drůbežárnách, ale je možné používat také ve stájích (koňských, s hovězím dobytkem, s prasaty). Vhodný na plochy na všechny místa výskytu parazitů jako jsou podlahy včetně všech mezer, zdi i stropy, klece, bidla, snášedla z venkovní strany, ale i například hnojové jámy. Přípravek není určen k aplikaci na zvířata, krmivo včetně krmítek a napaječek. Přípravek doporučujeme současně kombinovat s přípravkem vhodným na zvířata.

Příprava

Přípravek je dodáván v 1000 gramovém balení ve formě práškového koncentrátu, který je připraven k okamžitému použití formou rozptylu - suchá aplikace, nebo je možné přípravek naředit a aplikovat roztok formou nátěru nebo postřiku. Dle Vaší potřeby si sami zvolte, jakou formou budete aplikovat a případně jaké množství přípravku budete potřebovat. 

Spotřeba formou rozptylu - chov v kleci: 30 g na 1 m2, chov ve voliérách: 50g na 1m2, ostatní povrchy: 30-50 g na 1m2
Spotřeba formou bariéry - 5-10 g na 1 m (2 mm na výšku a 0,5-2 cm na šířku)
Spotřeba formou postřiku, nátěru - 1/3 křemeliny + 2/3 litry vody = dostačující pro 4-podlažní klecový systém
(oboustranný, cca 20 m)

Příklad roztoku pro formu postřiku: k ošetření plochy je třeba smíchat 1000g přípravku SCHOPF EKTOSOL FOSSIL PUDER KONZENTRAT s 2 litry vody. 

Aplikace

Přípravek je možné používat i v obsazených stájích, pouze zakryjte všechny povrchy, které by neměly být ošetřeny. Poté aplikujte přípravek metodou, která vám vyhovuje. Po 5 až 8 dnech se doporučuje celý proces opakovat. Jako preventivní opatření se doporučuje aplikaci po cca 14 dnech opakovat (30 g na 1 m2 ).

Formou rozptylu: Práškový koncentrát se aplikuje například rukou v ochranných rukavicích anebo za pomoci lopatky.

Formou postřiku: Namíchaný roztok se aplikuje například pomocí vysokotlakového čističe nebo zádového postřikovače

Formou nátěru: Namíchaný roztok se aplikuje například pomocí plochého štětce

Účinnost

Přípravek k zlepšení životního prostředí zvířat  po aplikaci okamžitý účinek. Přípravek působí kontaktně a narušuje ochrannou povrchovou vrstvu těla hmyzu, který může uhynout v důsledku dehydratace. Přípravek spolehlivě působí také při vysoké vlhkosti vzduchu. Například při venkovním použití po dešťových srážkách se přípravek rozpustí, nicméně po jeho dalším uschnutí se opětovně vytvoří malé krystalky přípravku. Přípravek tak opět účinkuje stejným způsobem, tj. neztrácí po dešti účinek. V případě potřeby je možné připravený roztok odstranit vodou s mycím prostředkem.

Doporučení prodejce

POZOR! Přípravek není určen k aplikaci na zvířata, krmivo včetně krmítek a napáječek! Přípravek doporučujeme současně kombinovat s přípravkem vhodným na zvířata. Vhodné doplňující přípravky naleznete níže:

Návod k obsluze ke stažení:
A1 logo PDFSCHOPF EKTOSOL KIESELGUR 1kg - etiketa

Doplňkové parametry

Kategorie: Hubení roztočů-čmelíků
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.2 kg
1. Parazité u zvířat: Čmelíci - slepičí muňky, Klíšťata, blechy, vši a zákožky
4. Lezoucí hmyz: Mravenci, Štěnice, Rybenky, stínky
1. Druh parazitů: Čmelíci - slepičí muňky, Klíšťata, blechy, vši a zákožky, Mravenci, rybenky, štěnice
2. K aplikaci:: Na plochy
3. BIO přípravek: ANO
Potřebujete poradit nebo objednat?