Potřeby pro koně

Nejprodávanější

5 položek celkem
miskova napajecka pro skot a kone kerbl 221500 1,45l litinova 01
603 Kč

Misková napáječka pro skot a koně, s tlačným jazykem, litinová práškově lakovaná, o objemu 1,45 litru, o rozměru 20,5x25,5x17 cm. Dopřejte svým zvířatům pohodlný...

Kód: 0825
napajecka micova nezamrzna pro skot a kone kerbl uno 40l jednomistna 01
ZDARMAZDARMA
12 062 Kč

Míčová napáječka pro 10-15 ks skotu nebo koní, jednomístná, nezámrzná s dvojitou izolací, s objemem 40l, s rozměry 60x70x52,5 cm. Tuto napáječku Vám můžeme jenom...

Kód: 0820
napajecka micova nezamrzna pro skot a kone kerbl uno 100l dvoumistna 01
ZDARMAZDARMA
17 426 Kč

Míčová napáječka pro 20-30 ks skotu nebo koní, dvoumístná, nezámrzná s dvojitou izolací, s objemem 100l, s rozměry 108,5x70x52,5 cm. Tuto napáječku Vám můžeme...

Kód: 0819
pasova zaves z pvc kompletni sada kerbl 130x225 cm 02
3 040 Kč

Pásový ochranný závěs z PVC a nerezové oceli, do stájí a provozů, proti prachu, vodě a průvanu, celkový rozměr 130x225 cm. Dopřejte zvířatům pohodlí ve stáji a...

Kód: 0826
drbadlo pruzinove kerbl texas 01
Drbadlo pružinové KERBL TEXAS
OBJEDNÁNO OD DODAVATELE
2 389 Kč

Pružinové drbadlo pro skot, koně, nastavitelný horizontální kartáč, s kovovým držadlem, s rozměrem kartáče 50x10 cm. Chtěli byste dopřát svým dojnicím nebo koním...

Kód: 0827

Chov koní sahá daleko do historie, ale už dávno není výsadou královských dvorů nebo hřebčínů. Koně jsou dnes využívány nejenom na práci v lese, ale také pro rekreační ježdění a hobby chov koní. V naší nabídce proto najdete potřeby pro koně i potřeby pro tažné koně, které by neměli chybět žádnému chovateli koní. Do základní výbavy stájí nesmí chybět jesle na seno pro koně, krmný žlab nebo  krmný kbelík pro koně, také napáječky pro koně, například vyhřívané napáječky pro koně na pastvinu, nebo míčové napáječky pro koně do výběhu. K potřebám do stájí lze zařadit i jezdecké potřeby. 

#ShowMore#

Základní vybavení stáje pro koně

V každé stáji by měli být základní potřeby pro koně, které budou využívány na denní bázi, jako jsou krmení koní, napájení, podestýlka a další. Které potřeby budete tedy potřebovat? 

  • Jesle na seno pro koně, sítě na seno pro koně, krmný žlab pro koně - jsou nezbytnou součástí každé stáje. Výživa a krmení koní by mělo zahrnovat suchou složku jako je seno, nebo krmná sláma, která je důležitá pro jejich trávení, ale také vlhčí složku jako je máčený oves a různé máčecí granuláty. Vlhkou složku krmení koní je vhodné umístit do krmného žlabu nebo kbelíku. 
  • Napáječky pro koně - napáječky pro koně se vyrábějí v nejrůznějších provedeních. Na výběr máte hladinové napáječky pro koně, jazykové napáječky pro koně, míčové napáječky pro koně, napájecí žlaby pro koně, a pokud máte koně na pastvě, oceníte vyhřívané napáječky pro koně, pastevní nádrže pro koně a pastevní napáječky pro koně. 
  • Ohrady pro koně, stájové zábrany a boxy pro koně - pokud je stáj pro koně jenom jeden velký prázdný prostor, můžeme jej rozdělit na několik menších ohrad, které můžeme využít pro jednotlivé koně, můžete jim tak vytvořit boxy pro koně a do větších boxů umístit klisny a hříbaty.

Další vybavení pro koně a jezdce

Vyjmenovali jsme si základní potřeby pro ustájení koní. Pokud se ale s koňmi věnujeme práci nebo sportu, potřebujeme i jezdecké potřeby a nebo potřeby pro tažné koně. 

  • Sedla pro koně, podsedlové dečky, podbřišníky - výběr vhodného jezdeckého sedla je dáno pečlivým změřením koně. Na výběr máte nejenom anglické sedlo a westernové sedlo, ale také lze pořídit dostihové sedlo nebo bezkostrové sedlo pro agroturistiku na koních. K tomu pak doladíte podsedlovou deku, tenčí pro anglické sedlá, hrubší pro western. Podbřišníky volíme dle materiálu a dle pohodlí koně. Nejvhodnější, ale také nejdražší jsou neoprenové podbřišníky. 
  • Uzdečky, udidla, ohlávky, vodítka - pro snadnou ovladatelnost koně zvolte také vhodnou uzdečku. Na výběr máte několik typů uzdeček s nánosníkem, bez nánosníku a nebo také bezudidlové. Výběr udidla je důležitý nejen pro pohodlí koně, ale také pro jezdce. Na výběr jsou udidla lomená, dvojitě lomená udidla i gumové udidla. Aby jste mohli koně odvézt do ohrady nebo do boxu, budete potřebovat ohlávku a vodítko pro koně. Mezi speciální vodítka patří také lonžovací vodítko, které se využívá pro výcvik.
  • Další potřeby pro koně - mezi další potřeby patří péče o srst a pohodu zvířat. V naší nabídce najdete kartáče na koně, šampóny na koně, odpocovací deky pro koně, nebo vitamínové doplňky pro koně. 
  • Jezdecké potřeby pro lidi - do této kategorie spadá oblečení a bezpečnostní prvky. Najdete tu jezdecké kalhoty, jezdecké boty, důležité jezdecké přilby a také pomůcky jako kuličkové ostrohy, jezdecké bičíky a další. 

Doporučení prodejce 

Pokud si stále nevíte rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme vybrat ty nejlepší produkty pro Vaše potřeby.

Potřebujete poradit nebo objednat?