8 položek celkem
REAL 49 AUTOMATIC obr1
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
6 149 Kč

Líheň na drůbež, automatické otáčení, na 49 slepičích vajec, ukazatel teploty, digitální regulace teploty 30-40°C , nádržka na vodu. Pokud hledáte kvalitní automatickou líheň na...

Kód: 0221
REAL 24 AUTOMATIC obr1
+ Dárek zdarma
4 699 Kč

Líheň na drůbež, automatické otáčení, na 24 slepičích vajec, ukazatel teploty, digitální regulace teploty 30-40°C, nádržka na vodu. Hledáte-li universální automatickou líheň na...

Kód: 0218
Automatický zvlhčovač vzduchu SIRIO obr1
3 699 Kč

Automatický zvlhčovač vzduchu, vhodný k líhním REAL a LUMIA, s digitální regulací vlhkosti od 40 do 75%, s vlhkoměrem.  Pokud už Vás nebaví ruční dolévání vody pro udržování...

Kód: 0227
REAL 49 EXPERT obr1
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
9 499 Kč

Líheň na drůbež, automatické otáčení, na 49 slepičích vajec, ukazatel teploty a vlhkosti, digitální regulace teploty (30-40°C) a vlhkosti. Jedná se o plně...

Kód: 0222
REAL 24 EXPERT obr1
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
7 699 Kč

Líheň na drůbež, automatické otáčení, na 24 slepičích vajec, ukazatel teploty a vlhkosti, digitální regulace teploty (30-40°C) a vlhkosti. Jestliže si přejete...

Kód: 0219
REAL 24 SEMI AUTOMATIC obr1
+ Dárek zdarma
4 199 Kč

Líheň na drůbež, poloautomatické otáčení, na 24 slepičích vajec, ukazatel teploty, digitální regulace teploty 30-40°C, nádržka na vodu. Koupí této kvalitní líhně na...

Kód: 0217
REAL 49 SEMI AUTOMATIC obr1
+ Dárek zdarma
4 999 Kč

Líheň na drůbež, poloautomatické otáčení, na 49 slepičích vajec, ukazatel teploty, digitální regulace teploty 30-40°C, nádržka na vodu. Jedná se o osvědčenou velice precizně...

Kód: 0220
BRAND DTH
199 Kč

K měření teploty v prostředí od -50°C do 70°C a měření vlhkosti v prostředí od 10% do 99%. Teploměr a vlhkoměr je vybaven přehledným LCD displejem s obnovou dat po 10 sekundách...

Kód: 0282

Toužíte po universální líhni pro domácí líhnutí? Splňte si sen a pořiďte si prvotřídní líheň na vejce Real. Líhně inkubátory máme zpravidla skladem, odesíláme do 24 hodin a v případě potřeby Vám rádi poradíme, jak vybrat líheň na drůbež přesně pro Vás.

#ShowMore#

Pro jaké druhy drůbeže je líheň na vejce REAL vhodná?

S líhní Real vylíhnete opravdu vše, na co si jen vzpomenete. Inkubátor je navržen k líhnutí kuřat, křepelek, koroptví, líhnutí kachen, hus, holubů a dokonce i exotického ptactva či dravců. Tím však jeho výhody nekončí – domácí líheň vajec můžete samozřejmě využít i jako dolíheň drůbeže.

Jak velká je kapacita líhně REAL?

Kvalitní líhně značky REAL jsou vyráběny ve dvou velikostech. Líheň kuřat s označením REAL 24 je určena pro 24 slepičích vajec a líhně, které mají v názvu REAL 49 pojmou až 49 slepičích vajec. Jaká je kapacita těchto líhní pro další druhy drůbeže?

  • Kapacita umělé líhně REAL 24: až 24 slepičích, 96 křepelčích, 24 husích, 24 kachních nebo 24 bažantích vajec.
  • Kapacita domácí líhně REAL 49: až 49 slepičích, 196 křepelčích, 49 husích, 49 kachních nebo 49 bažantích vajec.

Nesmírnou výhodou této líhně je, že v ní zvládnete líhnutí křepelek, kuřat i líhnutí hus bez nutnosti cokoliv dokupovat. Otočný rošt v líhni je totiž vybaven unikátními liskami vhodnými pro všechny velikosti vajec.

Jakým způsobem je řešeno otáčení vajec v líhních REAL?

  • Poloautomatické otáčení vajec – mezi líhně inkubátory s poloautomatickým otáčením patří typy REAL 49 a REAL 24. Pokud si vyberete tento typ umělé líhně, bude nutné vejce umístěné v otočném roštu otáčet alespoň 2x denně jednoduchým pohybem páčky. Po vyjmutí roštu Vám líheň na vejce slouží i jako dolíheň drůbeže.
  • Automatické otáčení vajec – Pokud se nechcete starat o otáčení vajec, bude pro Vás lepší volbou líheň REAL, která má v názvu označení AUTOMATIC či EXPERT. Tyto automatické líhně vejce pravidelně otáčí pomocí motorku a vy na něj můžete přestat myslet. Po vyjmutí roštu Vám líheň vajec slouží i jako dolíheň drůbeže.

Jak je možné kontrolovat teplotu a vlhkost v inkubátoru REAL?

  • Ukazatel teploty – Líhně inkubátory REAL mají přehledný displej, pomocí kterého si snadno zkontrolujete, jaká je aktuální teplota v líhni.
  • Ukazatel vlhkosti – Líhně REAL v základní výbavě neobsahují ukazatel vlhkosti. Pokud chcete aktuální vlhkost v líhni sledovat máte dvě možnosti. Zakoupit si externí vlhkoměr nebo automatický zvlhčovač SIRIO. Líhně na drůbež REAL s označením EXPERT již mají automatický zvlhčovač s ukazatelem vlhkosti součástí balení.

Jak na regulaci teploty u líhně REAL?

Teplotu je v těchto inkubátorech možné regulovat v rozsahu od 30 do 40°C s přesností na 0,1°C. Teplota v líhni se nastavuje zcela intuitivně pomocí přehledného ovládacího panelu pod digitálním displejem. Můžete si ji nastavit přesně podle svých potřeb a podmínek v místnosti, kde bude líhnutí kuřat, křepelek, kachen či jiné drůbeže probíhat. Optimální teplota při líhnutí drůbeže je cca 37,7 °C.

Jak na regulaci vlhkosti u líhně REAL?

  • Ruční – Vlhkost v líhní REAL se bez externího zvlhčovače reguluje ručně za pomocí dolévání vody do vnějších nádržek, které odvádí tuto vodu do kanálků ve spodní části líhně. Voda se po naplnění kanálků samovolně odpařuje, a tím dosáhnete požadovanou vlhkost při líhnutí kachen, hus i jiné drůbeže. Voda se při líhnutí dolévá pouze do jedné nádržky u hrabavé drůbeže a do obou při líhnutí vodní drůbeže. Při dolíhnutí drůbeže, kdy je potřebné zajistit větší vlhkost, se voda nalévá do obou nádržek, ale také do prostředního kanálku, který se doplňuje ručně přes vnitřní část líhně.
  • Automatická – Automatická líheň na vejce s označením EXPERT si vlhkost reguluje automaticky. Požadovanou vlhkost si jednoduše nastavíte na digitálním displeji v rozsahu od 40 do 75% a poté již automatický zvlhčovač SIRIO pracuje za Vás. Automatický zvlhčovač je možné dokoupit ke všem druhům líhní REAL. Při dolíhnutí drůbeže, kdy je potřebné zajistit větší vlhkost, se voda nalévá do prostředního kanálku, který se doplňuje ručně přes vnitřní část líhně.

Jaké jsou možnosti při čistění a údržbě líhně REAL?

Líhně inkubátory REAL jsou vyrobeny z velice kvalitního a odolného materiálu a při údržbě se snadno dostanete do všech částí. Po každém líhnutí doporučujeme líheň na drůbež náležitě vyčistit v oblasti ventilátoru, topného tělesa a samozřejmě i v ostatních vnitřních částech inkubátoru.

Doporučení prodejce

Jestli stále váháte, přečtěte si na internetu recenze líhně REAL a budete překvapeni, jak jsou ostatní zákazníci s těmito líhněmi spokojeni. Pokud si stále nevíte rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme vybrat tu nejlepší líheň pro Vaše potřeby.

Potřebujete poradit nebo objednat?