Pohaněče na skot

Nejprodávanější

2 položek celkem
elektricky pohanec na skot a prasata kerbl anishock pro 1500 01
1 855 Kč

Pohaněč na skot a prasata, elektrický na 4 baterie 1,5V LR14 - C, s maximálním napětím 5600V, celková délka 98 cm. Hledáte způsob jak si usnadnit práci a urychlit...

Kód: 0913
elektricky pohanec na skot a prasata kerbl anishock pro 2000 01
1 970 Kč

Pohaněč na skot a prasata, elektrický na 4 baterie 1,5V LR14 - C, s maximálním napětím 6000V, celková délka 98 cm. Hledáte způsob jak si usnadnit práci a urychlit...

Kód: 0914

Pohaněče na skot jsou nástroje používané k řízení a manipulaci s dobytkem. Existuje několik druhů pohaněčů, které se liší svým designem a způsobem použití. Naháňka skotu může byt rychlejší a snazší za pomoci elektrických a dalších pohaněč. Přeprava skotu tak bude plynulejší a bez většího stresu pro zvířata. Vybírejte proto z naší široké nabídky elektrické pohaněče skotu dle Vašich preferencí. 

#ShowMore#

 Ruční pohaněče a jejich využití

  • Bič a jeho alternativy: Biče jsou tradiční nástroje vyrobené z kůže nebo jiného pružného materiálu, které mohou být použity k jemnému popohánění skotu. Biče jsou často dlouhé a mohou mít různé konce, například třásně. Slouží k zvukovému pohánění zvířat, kdy konec biče vydá charakteristický praskavý zvuk. Lidé si biče často mylně spojují s fyzickým trestem, k fyzickému kontaktu by naopak docházet nemělo. 
  • Tyče a zábrany: Tyče jsou pevné nástroje, obvykle vyrobené z kovu nebo dřeva, které se používají k nasměrování skotu bez nutnosti přímého kontaktu. Zábrany lze použít k zatarasení chodeb v kravínu nebo v hospodářských prostorách a připravit tak průchod pro skot při jeho přesunech. Nejčastěji jsou zábrany plastové a lze je držet v rukách, nebo kovové, které lze upevnit k hrazení. 

Elektrické pohaněče a jejich využití 

Elektrické pohaněče (též zvané tasery) využívají nízkonapěťový elektrický impuls k tomu, aby skot popohnali. Tyto elektrické pohaněče jsou speciálně navrženy tak, aby poskytli skotu bezbolestný stimul k pohybu. Stádo skotu tak můžete usměrňovat v pohybu bez větších komplikací. 

Zvukové a vizuální pohaněče

  • Zvukové: Použití hlasitých zvuků, jako jsou klaksony nebo píšťalky, k nasměrování a řízení skotu.
  • Vizuální: Použití barevných praporů nebo světelných signálů k řízení pohybu skotu.

Bezpečnostní zásady 

Použití pohaněčů na skot vyžaduje opatrnost, aby nedošlo k poranění zvířat. Proto používejte pohaněče s rozumem, zacházejte se zvířaty co nejhumánněji a nezneužívejte pohaněče k vytváření zbytečného stresu u zvířat. 

Doporučení prodejce

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného produktu přímo po Vás, neváhejte a kontaktujte nás, rádi Vám poradíme s výběrem. 

Potřebujete poradit nebo objednat?