Elektrické ohradníky pro ovce a kozy

Nejprodávanější

4 položek celkem
sit pro elektricky ohradnik pro ovce kerbl ovinet 90cmx50m 2 hroty oranzova 02
2 507 Kč

Ohradníková vodivá síť pro ovce, výška 90 cm, délka 50 m, 14 plastových tyček s dvojitým hrotem, 9 vodorovných pramenů. Pokud hledáte vodivou síť ke konstrukci...

Kód: 0824
sit pro elektricky ohradnik pro ovce kerbl ovinet 108cmx50m 1 hrot oranzova 02
2 627 Kč

Ohradníková vodivá síť pro ovce, výška 108 cm, délka 50 m, 14 plastových tyček s jedním hrotem, 10 vodorovných pramenů. Pokud hledáte vodivou síť ke konstrukci...

Kód: 0822
sit pro elektricky ohradnik pro ovce kerbl ovinet 108cmx50m 2 hroty oranzova 01
2 781 Kč

Ohradníková vodivá síť pro ovce, výška 108 cm, délka 50 m, 14 plastových tyček s dvojitým hrotem, 10 vodorovných pramenů. Pokud hledáte vodivou síť ke konstrukci...

Kód: 0823
sit pro elektricky ohradnik pro ovce kerbl ovinet 108cmx50m zelena 07
2 617 Kč

Ohradníková vodivá síť pro ovce, výška 108 cm, délka 50 m, 14 plastových tyček s dvojitým hrotem, 10 vodorovných pramenů. Pokud hledáte vodivou síť ke konstrukci...

Kód: 0821

Elektrické ohradníky pro ovce a kozy slouží jako ohrazení rozlehlých pastvin a nebo těžce dostupných terénů. Elektrické ohradníky pro ovce chrání velké ovčí stáda před vlky, které jsou jejich nejčastějšími predátory. Elektrické ohradníky pro kozy slouží také pro ochranu před vlky a lze je využít i v nepřístupných terénech v horách pro spásaní strmých úbočí. 

#ShowMore# 

Dělení elektrických ohradníků podle využití u zvířat 

Elektrické ohradníky se hodí jak pro ovce, tak i pro kozy: 

  1. Elektrické ohradníky pro ovce - se nejčastěji využívají při tzv. košarování ovcí, kdy se spásá členitý pozemek po částech. Elektrický ohradník pro ovce se posouvá po pozemku a využívá se jako mobilní ohradník pro ovce. V zimních měsících lze vytvořit elektrický výběh pro ovce kolem ovčínu, který je ochrání před vlky. 
  2. Elektrické ohradníky pro kozy - jsou ohradníky, které lze využívat také v náročnějších terénech. Elektrický ohradník pro kozy můžete použít pro ohrazení skalnatějšího strmého terénu, se kterým si kozy hravě poradí. Nejčastěji se spásání kozami využívá v chráněných krajinných oblastech, kde se vyskytují ohrožené druhy hmyzu a živočichů.

Z čeho se skládá elektrický ohradník? 

  • Zdroj elektrického proudu - lze volit vyšší výkon zdroje pro dospělé jedince, nebo nižší pro samice s mláďaty. 
  • Vodivá síť, vodivá páska, nebo vodivý plot - ohradníky pro ovce a kozy se nejčastěji využívají ve formě vodivé pásky, pro jehňata a kůzlata můžete zvolit také vodivé sítě. 
  • Branka nebo zavírání ohradníku - pro páskové ohradníky pro ovce a kozy se využívají zavírací háky, u vodivých sítí lze použít i branku. 

Doporučení prodejce

Pokud si stále nevíte rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme vybrat ten nejlepší elektrický ohradník pro ovce a kozy pro Vaše potřeby.

Potřebujete poradit nebo objednat?