Příslušenství k líhnutí

Nejprodávanější

8 položek celkem
Prosvětlovačka vajec - CLEO OVOSCOP 230V
429 Kč

Prosvětlovačka vajec k ověření vajec v průběhu inkubace, pro rychlé zjištění oplozených a neoplozených vajec, napájení na 230V. Pokud plánujete domácí líhnutí kuřat či kachen,...

Kód: 0089
Prohlížečka na vejce - PUISOR EC-01
379 Kč

Prohlížečka na vejce k ověření vajec v průběhu inkubace, pro rychlé zjištění oplozených a neoplozených vajec, napájena na baterie. Jedná se o skvělého pomocníka při domácím...

Kód: 0011
FIDMIX pro drůbež
67 Kč

Minerálně-vitamínové krmivo pro úspěšný odchov a výkrm kuřat, káčat, housat a ostatní drůbeže, podporuje jejich zdravý vývoj, 1 kg. Pokud chcete, aby Vám mladá drůbež krásně...

Kód: 0309
0083 Tekutý koncentrát k hubení virů, plísní, bakterií SCHOPF KOKZI DES KONZENTRAT 1l
Na plochy
789 Kč

Přípravek k likvidaci virů, plísní, bakterií, kokcidií, červů, larev, tekutý koncentrát, dlouhodobý účinek, 250m2, 1l, Chlorkresol. Pokud hledáte velmi silný přípravek k...

Kód: 0083
FIDMIX pro drubez 10kg
534 Kč

Minerálně-vitamínové krmivo pro úspěšný odchov a výkrm kuřat, káčat, housat a ostatní drůbeže, podporuje jejich zdravý vývoj, 10 kg. Jedná se o velké cenově zvýhodněné balení,...

Kód: 0313
Krmící miska pro novorozená kuřata CIMUKA FD SRT 01 p1
99 Kč

Krmící miska pro novorozená kuřata, do 20 kuřat, odolný, snando umyvatelný plast, fixní ochranná mřížka proti plýtvání krmiva. Pokud se Vám vylíhla kuřátka a přemýšlíte, kam jim...

Kód: 0275
Klobouková napáječka pro kuřata CIMUKA DR 350 350ml, plastová p1
99 Kč

Klobouková napáječka pro novorozená kuřata, 350ml vody, do 20 kuřat, automatický průtok vody, odolný, snadno omyvatelný plast. Tato praktická napáječka pro kuřata bude pro první...

Kód: 0229
BRAND DTH
199 Kč

K měření teploty v prostředí od -50°C do 70°C a měření vlhkosti v prostředí od 10% do 99%. Teploměr a vlhkoměr je vybaven přehledným LCD displejem s obnovou dat po 10 sekundách...

Kód: 0282

Hledáte příslušenství k líhnutí, které Vám pomůže dosáhnout lepší výsledky při líhnutí drůbeže? Vyberte si z naší nabídky odzkoušeného příslušenství, se kterým bude líhnutí opravdu snadnější. Prohlížečky vajec, teploměry a vlhkoměry do líhně, dezinfekce na líhně nebo třeba vitamíny pro drůbež, krmítka a napáječky máme zpravidla skladem, odesíláme do 24 hodin a v případě potřeby Vám rádi poradíme, jak vybrat vhodné pomůcky přesně pro Vás.

#ShowMore#

Prosvětlovačky vajec

Chcete zjistit, zda jsou Vaše násadová vejce v líhni oplozená? Právě k tomu Vám pomůže prohlížečka k prosvěcování vajec. Prosvětlovačka vajec se používá ke sledování vývoje embryí ve vejcích při líhnutí drůbeže.

 • Prosvícení vajec provádějte na konci první třetiny líhnutí, například při prosvěcování slepičích vajec to bude cca 8. den po vložení vajec do líhně.
 • Vejce vyndejte na pár vteřin z líhně a v tmavé místnosti ho přiložte těsně na prosvětlovačku vajec, aby světlo pronikalo přes skořápku.
 • Oplozenost vajec poznáte tak, že uvnitř uvidíte zárodečný terčík, od kterého vedou vlásečnice cév.
 • Neoplozená vejce mají uvnitř pouze zakalený obsah. Tyto vejce z líhně zrovna vyjměte, aby nepraskla a následně se v líhni netvořili bakterie.
 • Před umístěním vajec do dolíhně doporučujeme násadová vejce prosvítit ještě jednou přes prosvěcovačku vajec a neoplozená vejce doporučujeme vyřadit.

Teploměry a vlhkoměry

Abyste dosahovali skvělých výsledků při líhnutí drůbeže, je nutné mít nastavenou optimální teplotu a vlhkost v líhni, která je vhodná k líhnutí vodní nebo hrabavé drůbeže. Nejlepším způsobem, jak si tuto teplotu a vlhkost v líhni nastavit a kontrolovat, je pořídit si externí teploměr a vlhkoměr do líhně, kterým budete měřit teplotu a vlhkost přímo na vejcích v líhni. Pozor – levné teploměry a vlhkoměry mají zpravidla odchylky, a proto doporučujeme tato zařízení před jejich použitím porovnat s kalibrovanými měřáky, abyste dané odchylky mohli započítat k naměřeným hodnotám.

Dezinfekce

Čištění a údržba líhně je neméně důležitou součástí líhnutí. Ptáte se, proč je mytí líhně tak důležité? V líhni dochází k velice rychlému množení bakterií a pokud líheň důkladně nevyčistíte od chmýří, prachu a zbytku skořápek z předešlého líhnutí, pak riskujete onemocnění nově vylíhnutých kuřátek. Správná údržba Vám navíc jako bonus zajistí delší životnost líhně. Jak by správné čištění líhně mělo probíhat?

 • Hned po vyklubání kuřátek líheň vypojte ze zásuvky a vyfoukejte ze všech jejích částí včetně ventilátoru a topného tělesa všechno chmýří, které tam po kuřátkách zbylo.
 • Poté líheň pomocí hadříku či houbičky důkladně vymyjte teplou vodou, do které můžete přidat trochu octu či jaru.
 • Dalším důležitým krokem je dezinfekce líhně. Tento krok nevynechávejte! Právě dezinfekce líhně Vám pomůže zbavit se všech plísní, virů a bakterií, které by mohli drůbeži uškodit.
 • Nakonec líheň ještě otřete čistou vodou, vysušte a máte ji připravenou na další líhnutí.

Vitamíny a minerály

Čerstvě vylíhnutá drůbež potřebuje ke správnému vývoji dostatek vitamínů, minerálů a jiných živin, které často běžné krmivo neposkytuje. Z toho důvodu se kuřátkám, káčatům, housatům a ostatní mladé drůbeže doporučuje přidávat minerálně vitaminové krmivo do jejich běžné krmné dávky. Obsažené vitamíny a minerály pomáhají v jejich zdravém vývoji a mláďata díky němu rychleji přibývají na váze.

Krmítka a napáječky

Kuřátka potřebují ihned po vylíhnutí dostatečný přísun vody a krmiva. V naší nabídce naleznete krmítka i napáječky přímo určené pro novorozená kuřátka.

 • Krmítko pro kuřata: krmítko je průhledné, aby podporovalo kuřata k jídlu a navíc je vybaveno mřížkou proti plýtvání a rozhrabávání krmiva. Krmítko pro kuřata je vyrobeno z odolného a omyvatelného plastu.
 • Napáječka pro kuřata: jedná se o kloboukovou napáječku, která zajišťuje automatické doplňování vody. Napáječka pro kuřata je snadná na mytí a údržbu.
Potřebujete poradit nebo objednat?