Příslušenství k líhnutí

Nejprodávanější

Prosvětlovačka vajec - CLEO OVOSCOP 230V
499 Kč –20 %
Původně: 499 Kč  (–20 %)
399 Kč
9 položek celkem
Prosvětlovačka vajec - CLEO OVOSCOP 230V
499 Kč –20 %
399 Kč

Prosvětlovačka vajec k ověření vajec v průběhu inkubace, pro rychlé zjištění oplozených a neoplozených vajec, napájení na 230V. Pokud plánujete domácí líhnutí kuřat či...

Kód: 0089
Prohlížečka na vejce - PUISOR EC-01
399 Kč –13 %
349 Kč

Prohlížečka na vejce k ověření vajec v průběhu inkubace, pro rychlé zjištění oplozených a neoplozených vajec, napájena na baterie. Jedná se o skvělého pomocníka...

Kód: 0011
FIDMIX pro drůbež
79 Kč –13 %
69 Kč

Minerálně-vitamínové krmivo pro úspěšný odchov a výkrm kuřat, káčat, housat a ostatní drůbeže, podporuje jejich zdravý vývoj, 1 kg. Pokud chcete, aby Vám mladá drůbež krásně...

Kód: 0309
DISINFECT PREMIUM, 1l SCHOPF
Na plochy
699 Kč –14 %
599 Kč

Přípravek k likvidaci virů, plísní a bakterií, tekutý koncentrát, dlouhodobý a hlubinný účinek, 250m2, 1l, Glutaral, Formaldehyd. Jedná se o velice účinný...

Kód: 0085
SCHOPF, KOKZI DES KONZENTRAT, 1l
Na plochy
999 Kč –20 %
799 Kč

Přípravek k likvidaci virů, plísní, bakterií, kokcidií, červů, larev, tekutý koncentrát, dlouhodobý účinek, 250m2, 1l, Chlorkresol. Pokud hledáte velmi silný přípravek...

Kód: 0083
FIDMIX pro drubez 10kg
649 Kč –15 %
549 Kč

Minerálně-vitamínové krmivo pro úspěšný odchov a výkrm kuřat, káčat, housat a ostatní drůbeže, podporuje jejich zdravý vývoj, 10 kg. Jedná se o velké cenově zvýhodněné...

Kód: 0313
Krmící miska pro novorozená kuřata CIMUKA FD SRT 01 p1
119 Kč –17 %
99 Kč

Krmící miska pro novorozená kuřata, do 20 kuřat, odolný, snando umyvatelný plast, fixní ochranná mřížka proti plýtvání krmiva. Pokud se Vám vylíhla kuřátka a přemýšlíte,...

Kód: 0275
Klobouková napáječka pro kuřata CIMUKA DR 350 350ml, plastová p1
119 Kč –17 %
99 Kč

Klobouková napáječka pro novorozená kuřata, 350ml vody, do 20 kuřat, automatický průtok vody, odolný, snadno omyvatelný plast. Tato praktická napáječka pro kuřata bude...

Kód: 0229
BRAND DTH
249 Kč –20 %
199 Kč

K měření teploty v prostředí od -50°C do 70°C a měření vlhkosti v prostředí od 10% do 99%. Teploměr a vlhkoměr je vybaven přehledným LCD displejem s obnovou dat...

Kód: 0282

Hledáte příslušenství k líhnutí, které Vám pomůže dosáhnout lepší výsledky při líhnutí drůbeže? Vyberte si z naší nabídky odzkoušeného příslušenství, se kterým bude líhnutí opravdu snadnější. Prohlížečky vajec, teploměry a vlhkoměry do líhně, dezinfekce na líhně nebo třeba vitamíny pro drůbež, krmítka a napáječky máme zpravidla skladem, odesíláme do 24 hodin a v případě potřeby Vám rádi poradíme, jak vybrat vhodné pomůcky přesně pro Vás.

#ShowMore#

Prosvětlovačky vajec

Chcete zjistit, zda jsou Vaše násadová vejce v líhni oplozená? Právě k tomu Vám pomůže prohlížečka k prosvěcování vajec. Prosvětlovačka vajec se používá ke sledování vývoje embryí ve vejcích při líhnutí drůbeže.

 • Prosvícení vajec provádějte na konci první třetiny líhnutí, například při prosvěcování slepičích vajec to bude cca 8. den po vložení vajec do líhně.
 • Vejce vyndejte na pár vteřin z líhně a v tmavé místnosti ho přiložte těsně na prosvětlovačku vajec, aby světlo pronikalo přes skořápku.
 • Oplozenost vajec poznáte tak, že uvnitř uvidíte zárodečný terčík, od kterého vedou vlásečnice cév.
 • Neoplozená vejce mají uvnitř pouze zakalený obsah. Tyto vejce z líhně zrovna vyjměte, aby nepraskla a následně se v líhni netvořili bakterie.
 • Před umístěním vajec do dolíhně doporučujeme násadová vejce prosvítit ještě jednou přes prosvěcovačku vajec a neoplozená vejce doporučujeme vyřadit.

Teploměry a vlhkoměry

Abyste dosahovali skvělých výsledků při líhnutí drůbeže, je nutné mít nastavenou optimální teplotu a vlhkost v líhni, která je vhodná k líhnutí vodní nebo hrabavé drůbeže. Nejlepším způsobem, jak si tuto teplotu a vlhkost v líhni nastavit a kontrolovat, je pořídit si externí teploměr a vlhkoměr do líhně, kterým budete měřit teplotu a vlhkost přímo na vejcích v líhni. Pozor – levné teploměry a vlhkoměry mají zpravidla odchylky, a proto doporučujeme tato zařízení před jejich použitím porovnat s kalibrovanými měřáky, abyste dané odchylky mohli započítat k naměřeným hodnotám.

Dezinfekce

Čištění a údržba líhně je neméně důležitou součástí líhnutí. Ptáte se, proč je mytí líhně tak důležité? V líhni dochází k velice rychlému množení bakterií a pokud líheň důkladně nevyčistíte od chmýří, prachu a zbytku skořápek z předešlého líhnutí, pak riskujete onemocnění nově vylíhnutých kuřátek. Správná údržba Vám navíc jako bonus zajistí delší životnost líhně. Jak by správné čištění líhně mělo probíhat?

 • Hned po vyklubání kuřátek líheň vypojte ze zásuvky a vyfoukejte ze všech jejích částí včetně ventilátoru a topného tělesa všechno chmýří, které tam po kuřátkách zbylo.
 • Poté líheň pomocí hadříku či houbičky důkladně vymyjte teplou vodou, do které můžete přidat trochu octu či jaru.
 • Dalším důležitým krokem je dezinfekce líhně. Tento krok nevynechávejte! Právě dezinfekce líhně Vám pomůže zbavit se všech plísní, virů a bakterií, které by mohli drůbeži uškodit.
 • Nakonec líheň ještě otřete čistou vodou, vysušte a máte ji připravenou na další líhnutí.

Vitamíny a minerály

Čerstvě vylíhnutá drůbež potřebuje ke správnému vývoji dostatek vitamínů, minerálů a jiných živin, které často běžné krmivo neposkytuje. Z toho důvodu se kuřátkám, káčatům, housatům a ostatní mladé drůbeže doporučuje přidávat minerálně vitaminové krmivo do jejich běžné krmné dávky. Obsažené vitamíny a minerály pomáhají v jejich zdravém vývoji a mláďata díky němu rychleji přibývají na váze.

Krmítka a napáječky

Kuřátka potřebují ihned po vylíhnutí dostatečný přísun vody a krmiva. V naší nabídce naleznete krmítka i napáječky přímo určené pro novorozená kuřátka.

 • Krmítko pro kuřata: krmítko je průhledné, aby podporovalo kuřata k jídlu a navíc je vybaveno mřížkou proti plýtvání a rozhrabávání krmiva. Krmítko pro kuřata je vyrobeno z odolného a omyvatelného plastu.
 • Napáječka pro kuřata: jedná se o kloboukovou napáječku, která zajišťuje automatické doplňování vody. Napáječka pro kuřata je snadná na mytí a údržbu.
Potřebujete poradit nebo objednat?