Prosvětlovačka vajec na slepice, kachny, husy CLEO OVOSCOP 230V

Kód: 0089
429 Kč
SKLADEM (>5 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024
Možnosti doručení

Prosvětlovačka vajec k ověření vajec v průběhu inkubace, pro rychlé zjištění oplozených a neoplozených vajec, napájení na 230V. Pokud plánujete domácí líhnutí kuřat či kachen, máme pro Vás super tip. Tato praktická prosvětlovačka je základní pomůckou každého chovatele. S její pomocí můžete již po pár dnech inkubace pozorovat embryonální vývoj kuřátek a tak rozlišit, která vejce jsou vhodná pro líhnutí a která nikoliv. Prohlížečka vajec je vyrobena z velmi kvalitního a odolného plastu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prosvětlovačka vajec - CLEO OVOSCOP 230V

Unikátní prosvětlovačka vajec vhodná ke kontrole vajec v průběhu inkubace. Prosvětlovačka je vybavena dostatečně silnou žárovkou, která prosvítí skořápku a Vy tak můžete jednoduše rozlišit, zda jsou Vaše násadová vajíčka oplozená či nikoliv. Prosvětlovačka má praktický otvor, do kterého vejce při prosvěcování pohodlně uložíte. Kvalitní prohlížečka vajec je napájena přímo z elektrické energie na 230V, a tak nemusíte myslet na výměnu baterií.

Pro jaké druhy vajec je prosvětlovačka vhodná
Prosvětlovačka CLEO OVOSCOP má nad žárovkou otvor, do kterého při prosvětlování pohodlně usadíte slepičí a kachní vejce.

cleo ovoscop

Kontrola násadových vajec
První kontrola oplozenosti vajec probíhá na konci první třetiny líhnutí, tedy u slepičích vajec je to 8 den. Vejce krátce prosvítíte tak, aby světlo pronikalo přes skořápku. Ve zdravém a oplodněném vejci je krásně zřetelná cévní struktura s postupně se vyvíjejícím embryem, na rozdíl od neoplozených vajec, která zůstávají zakalená. Neoplozená vejce nebo uhynulé zárodky je potřeba po prosvícení z líhně vyřadit. Kontrola vajec je velice důležitým bodem domácího líhnutí, jelikož v případě nevyřazení těchto vadných vajec může dojít k šíření chorob v líhni a tím i výraznému snížení líhnivosti vajec. 

Prosvetlovacka vajec


Návod k obsluze ke stažení:
A1 logo PDFProsvětlovačka vajec CLEO OVOSCOP 230V

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství k líhnutí
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.23 kg
Potřebujete poradit nebo objednat?