5 položek celkem
miskova napajecka pro skot a kone kerbl 221500 1,45l litinova 01
603 Kč

Misková napáječka pro skot a koně, s tlačným jazykem, litinová práškově lakovaná, o objemu 1,45 litru, o rozměru 20,5x25,5x17 cm. Dopřejte svým zvířatům pohodlný...

Kód: 0825
napajecka micova nezamrzna pro skot a kone kerbl uno 40l jednomistna 01
ZDARMAZDARMA
12 062 Kč

Míčová napáječka pro 10-15 ks skotu nebo koní, jednomístná, nezámrzná s dvojitou izolací, s objemem 40l, s rozměry 60x70x52,5 cm. Tuto napáječku Vám můžeme jenom...

Kód: 0820
napajecka micova nezamrzna pro skot a kone kerbl uno 100l dvoumistna 01
ZDARMAZDARMA
17 426 Kč

Míčová napáječka pro 20-30 ks skotu nebo koní, dvoumístná, nezámrzná s dvojitou izolací, s objemem 100l, s rozměry 108,5x70x52,5 cm. Tuto napáječku Vám můžeme...

Kód: 0819
pasova zaves z pvc kompletni sada kerbl 130x225 cm 02
3 040 Kč

Pásový ochranný závěs z PVC a nerezové oceli, do stájí a provozů, proti prachu, vodě a průvanu, celkový rozměr 130x225 cm. Dopřejte zvířatům pohodlí ve stáji a...

Kód: 0826
drbadlo pruzinove kerbl texas 01
Drbadlo pružinové KERBL TEXAS
OBJEDNÁNO OD DODAVATELE
2 389 Kč

Pružinové drbadlo pro skot, koně, nastavitelný horizontální kartáč, s kovovým držadlem, s rozměrem kartáče 50x10 cm. Chtěli byste dopřát svým dojnicím nebo koním...

Kód: 0827

Chov skotu je od nepaměti důležitou součástí malých i větších hospodářství. Velkochovatelé i malochovatelé skotu chovají krávy pro jejich užitkovost jako je produkce mléka a produkce masa. Hovězí maso je ceněno pro svůj obsah bílkovin a dobré chuťové vlastnosti. Kravské mléko je využíváno nejen k přímé konzumaci, ale také k vaření, pečení nebo na výrobu mléčných produktů. Co všechno ale obnáší chov skotu a co všechno je nutné zajistit, abychom mohli podojit krávu anebo vykrmit býka? Níže si rozebereme vše potřebné pro chov skotu z naší široké nabídky. Vybírejte potřeby pro skot a usnadněte si chov dojnic nebo výkrm býků.

#ShowMore#

Základní vybavení stáje pro skot

V každé stáji by měli být základní potřeby pro skot, které budou využívány na denní bázi, jako jsou krmení krav, napájení, podestýlka a další. Které potřeby budete tedy potřebovat? 

  • Krmný žlab neboli krmelec pro skot - ve větších provozech se využívá krmný stůl. Krmelec pro krávy a býky je nezbytný pokud zkrmujeme krmivo vlhčí nebo sypké, jako je siláž, senáž nebo různé krmné šroty. Krmný žlab využijete v stájích, kde je méně místa, nebo pokud chcete zajistit lepší hygienu krmení krav na pastvě. Snadno se čistí a jednoduše jej naplníte. Do krmelce můžete taky umístit minerální liz pro krávy. 
  • Jesle na seno, síťka na seno, krmné kruhy pro skot - jsou nezbytnou součástí každé stáje pro skot. Krmení krav by mělo zahrnovat i suchou složku jako je seno, nebo krmná sláma, která je důležitá pro jejich trávení. Doporučujeme jesle umístit ve stáji nad krmný žlab, aby měli krávy přístup jak k siláži, tak k senu na jednom místě. Pokud máte krávy nebo býky na pastvě, jesle na seno by měly být chráněné proti dešti a vlhku, aby nedošlo k znehodnocení sena. Krávy na pastvě můžou tedy využít krmné kruhy. 
  • Napáječky - napáječky pro skot se vyrábějí v nejrůznějších provedeních. Na výběr máte hladinové napáječky pro skot, jazykové napáječky pro skot, kolíkové napáječky pro skot, míčové napáječky pro skot, napájecí žlaby pro skot, a pokud máte krávy na pastvě, oceníte vyhřívané napáječky pro skot, pastevní nádrže pro skot a pastevní napáječky pro skot. 
  • Ohrady pro skot a stájové zábrany - správné rozložení stáje může přispívat k pohodě zvířat. Pokud je stáj pro skot jenom jeden velký prázdný prostor, můžeme jej rozdělit na několik menších ohrad, které můžeme využít pro otelené krávy, březí krávy, zaprahnuté krávy a krávy v laktaci, nebo od sebe oddělit býky na výkrm. 

Potřeby pro dojení krav 

V naší nabídce můžete najíst nejrůznější potřeby k dojení krav. Najdete u nás dojičky pro malochovatele, vybavení pro ruční dojení krav a také další pomůcky, jako jsou utěrky na vemena, dezinfekce vemen, čističe na vemena, dezinfektory struků, balzámy na vemena a jiné. Najdete u nás také pomůcky k detekci zápalu vemene. 

Péče o telata 

Telata jsou v chovu skotu moc důležitá, protože právě z nich vyrostou dojnice nebo statní býci. Proto je dobré o ně vhodně pečovat již od narození a poskytnout jim vhodné podmínky pro růst a vitalitu. Níže si rozebereme, jak by měla vypadat péče o telata a co k tomu potřebujeme. 

  • Bouda pro telata a boxy pro telata - pokud nemáme telata spolu s krávami na pastvě a je nutné je oddělit od krávy, bude se Vám hodit bouda pro telata s ohrádkou. Ve velkochovech skotu se boudičky pro telata využívají běžně a poskytují nejenom čisté a suché zázemí, ale také menší venkovní výběh pro telata, který jim zajistí dostatek sociálního kontaktu. Telata mají již po narození dobrou termoregulaci. Boxy pro telata lze využít i v stájích, kde budou mít bezpečné zázemí. 
  • Láhve pro telata, kbelíky pro telata a dudlíky pro telata - to vše budete potřebovat hned po narození telat. Již do pár hodin po porodu je nutné, aby tele vypilo mlezivo od krávy a aby jste měli jistotu, je lepší podat ho z láhve pro telata. Několik dní budete moci používat láhev pro telata s dudlíkem, nebo můžete použít kbelík pro telata s dudlíkem. Vybírejte kbelíky pro telata i láhve pro telata z naší široké nabídky a vybírejte také dudlíky pro telata různých tvarů a velikostí dle účelu. 
  • Žlaby pro telata, krmítka a jesle na seno - postupem času přecházejí telata na tuhou stravu a je vhodné mít k tomu vhodný žlab pro telata nebo vhodné jesle na seno pro telata. 
  • Odrohování telat - je nezbytnou součástí stádového chovu skotu. Odrohování telat se provádí ještě před začátkem růstu rohů. Do budoucna budou mít krávy a býci jednodušší přístup ke krmnému stolu, nebo se sníží riziko poranění na minimum. 
  • Značení telat - každé tele by mělo být označeno příslušným číslem a zaregistrováno v registru zvířat. K tomu slouží ušní známky pro skot, v naší nabídce naleznete nejenom ušní známky, ale také kleště na ušní známky. 

Doporučení prodejce 

Pokud si stále nevíte rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme vybrat ty nejlepší produkty pro Vaše potřeby.

Potřebujete poradit nebo objednat?