Ptačí budky

Nejprodávanější

budka 2
 
291 Kč
budka 1 18 x 11 x 16 cm
 
161 Kč
2 položek celkem
budka 2
291 Kč

Hnízdící budka pro sýkorky z přírodního dřeva o rozměrech 36x12x14 cm, s vletovým otvorem o Ø3 cm, odklápěcí stříška a přistávací bidélko. Pokud sháníte skvělý kreativní dárek...

Kód: 0485
budka 1 18 x 11 x 16 cm
161 Kč

Hnízdící dřevěná budka pro malé ptactvo o rozměrech 21x13x13 cm, s vletovým otvorem o Ø 4cm, odklápěcí stříška a přistávací bidélko. Ptačí budka zaručí bezpečné prostředí pro...

Kód: 0486

Hledáte vhodnou ptačí budku, která poskytne ptáčkům bezpečné prostředí pro jejich hnízdění? Pak jste tu správně! Nabízíme ptačí budky pro sýkorky, špačky, vrabce a další ptáčky. Pokud chováte exotické ptactvo, pak pro Vás bude perfektní hnízdící budka pro andulky, papoušky, korely a další ptáky chované ve voliérách a klecích. Ptačí budky máme zpravidla skladem, odesíláme do 24 hodin a v případě potřeby Vám rádi poradíme, jak vybrat hnízdící budku pro ptáčky přesně pro Vás.

#ShowMore#

Na co se ptačí budky využívají ?

Ptačí budka je uměle vybudovaný hnízdní prostor pro ptáky. Ptačí budka nahrazuje přirozené dutiny ve stromech, které v dnešní moderní krajině čím dál více zanikají. Ptačí budka pro ptáčky tedy poskytuje bezpečné prostředí pro hnízdění ptáků, tzn. zajišťuje jim ochranu před nepřízní počasí a také před útoky nejrůznějších predátorů. Umístěním budky na své zahradě poskytneme ptáčkům bezpečný prostor pro jejich bydlení a oni nám na oplátku budou sbírat housenky, mšice a další nežádoucí živočichy, s kterými na zahrádce často bojujeme. 

Pro které druhy ptáků jsou ptačí budky vhodné?

Ptačí budky se liší svojí velikostí, hloubkou a průměrem vletového otvoru. Každá budka je proto vhodná pro jiný druh ptactva. Obecně jsou však ptačí budky vhodné jak pro volně žijící ptáky, jako budka pro sýkorky, špačky, vrabce, atd. Využívají se však i jako hnízdící budka pro andulky, papoušky, korely a další exotické ptactvo.

Jak vybrat ptačí budku?

Každý ptačí druh si staví jinak veliké hnízdo a někdy zcela nezáleží na jejich velikosti. Při výběru ptačí budky si proto nejprve zjistěte, jak velká budka bude pro Váš druh ideální. Pokud nechcete ptačí budku po jedné sezóně vyměnit za novou, doporučujeme vybrat ptačí budku z kvalitního materiálu a také s odklápěcí vrchní částí. Taková ptačí budka se bude snadno vyčistit a můžete ji používat po mnoho let.

Kam ptačí budky umístit?

Pokud má ptačí budka sloužit jako hnízdo pro sýkorky, špačky, vrabce nebo jiné ptáčky, pak je potřeba umístění ptačí budky dopředu promyslet. Zde přinášíme hlavní zásady při umístění ptačí budky:

  • Výška: minimální výška pro umístění ptačí budky by měla být alespoň 2 metry nad zemí, aby byla chráněná před predátory, především před kočkami.
  • Orientace: ptačí budku nasměrujte na jih, východ nebo jihovýchod, aby na ní nesvítilo intenzivní odpolední slunce a ptáčatům uvnitř nebylo horko.
  • Vzdálenost: pokud chcete na svou zahradu umístit více ptačích budek, řiďte se tím, aby byly od sebe vzdálené minimálně 15 metrů. Mnoho ptáků má totiž teritoriální chování, mohli by se navzájem vyhánět a navíc by si zbytečně konkurovali v získávání potravy.

Pokud chováte exotické ptactvo, pak ptačí budku umístíte přímo do klece nebo voliéry pro papoušky nebo andulky.

Doporučení prodejce

Pokud si stále nevíte rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme vybrat tu nejlepší ptačí budku pro Vaše potřeby.

Potřebujete poradit nebo objednat?