Krmítka a koryta pro prasata

Nejprodávanější

2 položek celkem
krmitko pro selata trojmistne gaun 73900 15kg 02
1 699 Kč

Trojmístné krmítko pro selata, zásobník na 15kg krmiva, násypné s nastavitelným vývodem krmiva, pozink, rozměry 55x21x32 cm. Máme pro Vás skvělé násypné krmítko...

Kód: 0815
krmitko pro selata trojmistne gaun 73800 25kg 01
1 899 Kč

Trojmístné krmítko pro selata, zásobník na 25kg krmiva, násypné s nastavitelným vývodem krmiva, pozink, rozměry 46x24x54 cm. Máme pro Vás skvělé násypné krmítko...

Kód: 0816

Zvolit vhodné krmítka pro prasata může být zásadní pro správný růst a vývin selat, pro rovnoměrné přírůstky ve výkrmu a také pro správnou výživu kojících prasnic. V naší nabídce proto najdete široký výběr krmítek a koryt pro prasata. Jestli už máte předvýkrm nebo výkrm prasat,  nebo odchováváte selata, můžete vybírat z naší nabídky produkty dle Vašich potřeb. Nabízíme krmítka pro prasata a koryta pro prasata pro malochovatele i velkochovatele prasat, na své si přijdou i hobby chovatelé s jedním nebo dvěma kusy prasat. 

#ShowMore# 

Krmítka pro prasata dle typu 

Krmítka pro prasata a krmítka pro selata lze rozdělit dle typů na několik kategorií. Pojďme se společně podívat, které to můžou být. 

  • Samokrmítka a krmítka pro selata - jejich součástí bývá často samonásypný zásobník na krmivo, aby měli selata neustále přístup ke krmivu, které je v tomto stádiu velice důležité pro správný vývin selat. Krmení selat může být ze začátku náročné, kým si odvyknou od mléka, proto by měly být krmítka pro selata uzpůsobena pro první přijímání tuhé stravy. Také třeba myslet na soupeření o potravu a tak je žádoucí rozdělit krmítka pro selata na oddíly. 
  • Krmítka pro prasata - mají stejnou stavbu jako krmítka pro selata, jenom mají větší zásobník a krmní tác je kruhový, aby se ke krmítku dostalo více prasat. 
  • Koryta pro prasata - jsou nejoblíbenější variantou krmítka pro prasata v malochovech a hobby chovech prasat. Koryta pro prasata jsou univerzální pro suchá i vlhká krmiva. Dají se také skvěle kombinovat se skrápěcími napáječkami ve výkrmu prasat, kdy je žádoucí, aby byla potrava zvlhčená vodou. 
  • Automatické krmné systémy - fungují na principu rozvodných potrubí, které rozvádějí krmivo do krmných žlabů nebo koryt. Krmné systémy jsou plně automatické a dají se nastavovat na přesné časy, na různé objemy dodávaného krmiva a na různé koncentrace jednotlivých krmiv. Krmené systémy proto disonují několika zásobníky na různé druhy krmiva, které lze pak míchat. Tyto automatické krmné systémy se využívají ve velkochovech se stovkami prasat a kdy by bylo náročné krmit jenom v lidech. 

Z jakých materiálů jsou krmítka pro prasata vyrobena? 

Jsou všechny materiály vhodné pro prasata a selata? To se dozvíte níže. 

  • Kovová krmítka pro prasata - jsou nejčastější a nejlepší volbou v chovu prasat. Nerezová ocel a pozinkovaný kov je odolný vůči korozi a také vůči hrám a okusování prasat. Snadno se čistí a nepohlcují tekutiny ani pachy.
  • Plastová krmítka pro prasata - jsou obecně málo používaná vzhledem na křehkost tohoto materiálu a na velkou sílu prasat. Hodí se však pro malá selata na učení se na tuhou stravu. 
  • Jiné materiály - se nedoporučují a jsou pro prasata nevhodné. 

Doporučení prodejce

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného produktu přímo po Vás, neváhejte a kontaktujte nás, rádi Vám poradíme s výběrem. 

Potřebujete poradit nebo objednat?