Napáječky pro ovce a kozy

Nejprodávanější

2 položek celkem
hladinova napajecka pro psy ovce kozy gaun 1 25 l hlinikova 01
829 Kč

Automatická hladinová napáječka pro psy, ovce, kozy, hliníková s krytem, nízkotlakový plovák, rozměry 235x220x80 mm. Pokud hledáte funkční a automatickou...

Kód: 0805
zlabova napajecka pro ovce gaun 60550 45l na nozickach pozinkovaná
3 599 Kč

Žlabová napáječka pro ovce, hliníková, s nožičkami, s plovákem, s objemem 45l, rozměry 980x300x570 mm. Pokud hledáte stabilní žlabovou napáječku, máme pro Vás...

Kód: 0828

V naší nabídce najdete napáječky pro ovce a kozy, které se budou hodit každému chovateli ovcí nebo koz. Jestli máte ovce v ovčíně nebo máte ovce na pastvě, je vhodné zvolit správnou napáječku pro jejich potřeby. Velké stádo na pastvě bude potřebovat vhodné velké napajedlo pro ovce i kozy, které utiší žízeň i velkého stáda. V zimních měsících, kdy máme ovce a kozy ve stáji nebo v ovčíně, musíme volit vícero menších napáječek typu hladinové napáječky s plovákem, které se vhodně rozmístí po celém ovčíně pro pohodlí zvířat. 

#ShowMore# 

 Napáječky pro ovce i kozy a dělení dle umístění

Napáječky pro ovce a napáječky pro kozy můžeme rozdělit dle umístění na dvě kategorie, které to jsou? 

  • Stájové napáječky pro ovce a kozy - jsou menší, s jednoduchou miskou a hladinovým plovákem. V ovčínech můžete také méně často najít korytové žlaby. Tyto korytové napajedla mají otočný mechanizmus, díky kterému je snadno převrátíte a vymyjete. 
  • Pastevní napáječky pro ovce a kozy - představují dvě varianty napáječek, otevřené korytové napajedla pro ovce nebo kozy, nebo míčové napáječky pro ovce, které disponují také vyhříváním proti mrazu, který může nastoupit už od pozdního podzimu. 

Napáječky pro ovce i kozy a dělení dle typu

Napáječky pro ovce  a napáječky pro kozy mají různé tvary a provedení, dle kterých můžete volit nejen systém napájení, ale také pro kolik ovcí jsou určené. 

  • Hladinové napáječky s plovákem - udržují stálou vodní hladinu v napáječce. Jakmile se ovce nebo koza napije, hladina klesne a plovák otevře ventil s vodou. Při dopouštění vody se hladina zvedá i s plovákem, který tím uzavře přívod vody. 
  • Pastevní napajedla pro ovce a kozy - slouží pro velké stáda ovcí nebo koz. Napajedla většinou disponují přívodem na vodu a plovákovým ventilem, který po klesnutí hladiny, vodu automaticky doplní. 
  • Míčové napáječky pro ovce a kozy - se skvěle hodí na pastviny pro stáda, které jsou venku do pozdního podzimu. Vyhřívané míčové napáječky zabraňují zamrzání vodní hladiny a také růstu řas, to vše díky míčovému ventilu, který po každém napojení zvířete nádrž uzavře. 

Doporučení prodejce

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného produktu přímo po Vás, neváhejte a kontaktujte nás, rádi Vám poradíme s výběrem. 

Potřebujete poradit nebo objednat?