Inseminace prasat

Nejprodávanější

autoinseminator pro prasnice kerbl a i buddy 01
 
519 Kč
kanci pach pro zjistovani rije kerbl 250 ml 01
 
340 Kč
2 položek celkem
autoinseminator pro prasnice kerbl a i buddy 01
519 Kč

Autoinseminátor pro prasnice a prasničky, s lehkým plastovým držákem a kotvícím hákem na pipetu, barva žlutá. Hledáte vhodný způsob jak snadno a rychle...

Kód: 0875
kanci pach pro zjistovani rije kerbl 250 ml 01
340 Kč

Kančí pach ve spreji, k detekci říje u prasnic a povzbuzení váhavých kanců, k aplikaci na zvířata, s objemem 250 ml. Pokud nemáte v chovu prasat žádného...

Kód: 0874

Inseminace prasnic je proces umělého oplodnění prasnic pomocí spermatu prasat. Inseminace prasnic umožňuje chovatelům zlepšit genetiku svého stáda a dosáhnout požadovaných vlastností u potomstva, což je důležité pro efektivní a úspěšný chov prasat. V naší nabídce proto najdete vše potřebné, aby inseminace prasnic proběhla bez problémů. 

#ShowMore#

Postup od odběru spermatu až po období po inseminaci

  1. Kančí ejakulát a jeho odběr: Sperma se obvykle získává od vybraných kanců, kteří mají požadované genetické vlastnosti a jsou považováni za vhodné pro reprodukci. K tomu Vám poslouží odběrné nádoby, umělé vagíny, atrapy a elektrické stimulátory, které najdete v naší nabídce.

  2. Uchování kančího spermatu: Sperma se poté uchovává a může být buď čerstvé nebo zmrazené, aby se prodloužila jeho životnost a umožnilo snadnější použití při inseminaci. V naší nabídce najdete nádobky na skladování, nádoby na tekutý dusík, pejety, formy na pelety, a další. 

  3. Inseminace prasnic: Inseminace může být provedena různými způsoby, včetně přímého zavedení spermatu do dělohy prasnice. To může být provedeno ručně nebo s pomocí speciálního zařízení - autoinseminátor. V naší nabídce najdete různé autoinseminátory, inseminační pipety, inseminační rukavice, lubrikační gely, dezinfekce a další. 

  4. Sledování a péče o prasnici: Po inseminaci je důležité sledovat prasnice a poskytnout jim odpovídající péči, aby se zajistilo úspěšné těhotenství a následné porody.

Nezbytná výbava k inseminaci

Inseminace prasnic je velice citlivý úkol na hygienu i provedení. Proto je nezbytné mít výbavu, která Vám celý proces usnadní. 

  • Nádobky na ejakulát, sáčky na ejakulát, tuby na ejakulát - slouží k uchovávání ejakulátu a k následné inseminaci, kdy se uchytí na hřbet prasnice, aby její obsah pomalu vytékal přes sondu/pipetu do prasnice. 
  • Inseminační pipeta, spireta - v nabídce najdete inseminační pipety pěnové nebo pipety silikonové, které jsou ohebné a snadno se přizpůsobí. Můžete si vybírat z různých zakončení pipet. Spirálové zakončení se nazývá spireta a napodobňuje tvar kančího pyje, nebo zakončení přechodkou ve tvaru špuntu, který zabraňuje vytékání ejakulátu. 
  • Inseminační rukavice - jsou důležité pro zajištění hygieny při inseminaci, v nabídce najdete různé druhy dle vašich preferencí. 
  • inseminační lubrikační gel - důležitá součást inseminace pro snadné zavádění dávek bez poranění prasnice. Používáme nejvíce lubrikační gel na bázi vody, který není spermicidní. Dejte si pozor, aby jste nepoužívali jiné lubrikační gely určené k vyšetření, které mohou spermie zahubit. 

Doporučení prodejce

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného produktu přímo po Vás, neváhejte a kontaktujte nás, rádi Vám poradíme s výběrem. 

 
 
Potřebujete poradit nebo objednat?