Krmítka pro ptáky

Nejprodávanější

Nasypne krmitko zelene
 
219 Kč
Nasypne krmitko hnede
 
219 Kč
krmitko zavesne kerbl stubbs 01
 
244 Kč
3 položek celkem
krmitko zavesne kerbl stubbs 01
244 Kč

Krmítko pro ptáky z lakovaného smrkového dřeva, s bitumenovou střechou, s kovovým řetízkem k zavěšení a rozměry 29x28x18 cm. Pokud hledáte kvalitní dřevěné krmítko, tak jste tu...

Kód: 0670
Nasypne krmitko zelene
219 Kč

Násypné krmítko pro ptáky, se stříškou proti dešti, na zem i na zavěšení, 18 otvorů, pro větší chov, rozměry Ø 305 x 230 mm. Poskytněte ptákům domov přímo ve Vaší...

Kód: 0979
Nasypne krmitko hnede
219 Kč

Násypné krmítko pro ptáky, se stříškou proti dešti, na zem i na zavěšení, 18 otvorů, pro větší chov, rozměry Ø 305 x 230 mm. Poskytněte ptákům domov přímo ve Vaší zahradě s...

Kód: 0978

Během celého roku a nejvíc v zimních měsících můžete vidět v zahradách ptačí krmítka, která poskytují přístup k potravě při jejím nedostatku v přírodě. Krmítka pro ptáky najdeme v různých provedeních, například velké ptačí krmítko, krmítko pro malé ptáčky, dřevěné ptačí krmítko, plastové krmítko pro ptáky, závěsné ptačí krmítko nebo krmítko pro ptáky na noze, druhů a variací je mnoho. 

#ShowMore# 

Z jakého materiálu může být ptačí krmítko vyrobeno? 

Na trhu je nespočetné množství materiálových provedení krmítek. Pojďme si představit základní typy krmítek podle druhu materiálu. 

  • Dřevěná ptačí krmítka: Působí přírodním dojmem a skvěle zapadnou do zahrady. Navíc je dřevo pro ptáky zcela přirozeným materiálem a poskytuje jim lepší stabilitu při držení. 
  • Plastová ptačí krmítka: Plastové krmítka pro ptáky vynikají svou dlouhou životností a odolností. Navíc se plastová ptačí krmítka vyrábějí v různých imitacích a barvách dřeva.
  • Kovová ptačí krmítka: Jsou netypickou variantou, která se vyskytuje mnohem méně, protože kov je tepelný vodič a v zimních měsících je chladný. Proto se kov používá na tvorbu krmítek spíš v menšinovém podílu. 

Jaké typy ptačích krmítek známe? 

Krmítka pro ptactvo se vyrábějí v různých tvarech a provedeních, dle jejich použití, anebo umístění. Dle funkce a umístění můžeme ptačí krmítka rozdělit na: 

  • Závěsná krmítka pro ptáky: Slouží k zavěšení na strom, nebo na altán. Zavěšením krmítka pro ptáky zabráníme přístupů predátorů jako jsou mačky. 
  • Ptačí krmítka na noze: Jsou vhodná do libovolného místa v zahradě, můžete je umístit pod okno, abyste měli dobrý výhled na ptáčky.
  • Krmítka pro sýkorky: Jsou speciálně uzpůsobená, aby se ptáci mohli zavěsit na krmítko. Nejčastěji mají krmítka pro sýkorky tvar válce a obsahují síťku pro zavěšení. Nejsou vhodná pro ptáky jako jsou kos a nebo pěnkava, kteří preferují vodorovný povrch. 
  • Ptačí krmítka se zásobníkem na semínka: Skvělé ptačí krmítko, které nemusíte denně doplňovat. Semínka budou ze zásobníku samovolně propadávat do krmítka. 

Krmítka pro ptactvo přispívají k přežití ptáků v zimním období, kdy je nedostatek potravy. Navíc krmítka pro ptáky poskytují lidem skvělou podívanou. Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného krmítka pro ptáčky pro Vaše potřeby, neváhejte nás kontaktovat.

Potřebujete poradit nebo objednat?