Drbadla pro koně

Nejprodávanější

drbadlo pruzinove kerbl texas 01
Drbadlo pružinové KERBL TEXAS
SKLADEM (1 ks)
Kód: 0827
 
2 389 Kč
1 položek celkem
drbadlo pruzinove kerbl texas 01
2 389 Kč

Pružinové drbadlo pro skot, koně, nastavitelný horizontální kartáč, s kovovým držadlem, s rozměrem kartáče 50x10 cm. Chtěli byste dopřát svým dojnicím nebo koním...

Kód: 0827

Drbadla pro koně jsou stále populárnější, protože nejenom že poskytnou úlevu od svědění, ale také chrání vybavení stájí a výběhů před nechtěným otíráním zvířat. Navíc drbadlo pro koně přispívají k lepší kondici koní a také se podílí na zlepšení kvality srsti u koní, která je mnohdy odrazem zdravotního stavu koně. Koně navíc budou v lepší psychické kondici a drbadlo pro koně jim poslouží i jako forma zábavy. 

#ShowMore# 

Kam lze drbadla pro koně umístit? 

Drbadla pro koně najdeme nejčastěji ve stájích. Každý box pro koně by měl obsahovat alespoň jedno drbadlo, pokud chceme zabránit nechtěnému otírání koně o napáječku, krmítko, jesle na seno, nebo o zeď. Drbadlo pro koně proto zabraňuje znehodnocování majetku a vybavení stáje pro koně. Také zabrání poranění koně při drbání o nevhodné předměty. Drbadla pro koně lze využít i na pastviny, ohradníky pro koně a další výběhy pro koně, aby se koně neotírali o stromy nebo keře, které by jim mohli způsobit zranění. 

Jaké typy drbadel můžeme najít? 

Drbadla pro koně lze rozdělit podle konstrukčního provedení drbadla, nebo také podle typu kartáče. 

Rozdělení dle konstrukce drbadla pro koně:

  • Samostatné drbadlo pro koně - nejčastěji ve formě kartáče nebo kovového vrubovaného plátu, které lze umístit na zeď na rohy, na box pro koně, nebo na ohradník pro koně.
  • Drbadlo po koně pružinové - nejčastěji obsahuje dva kartáče, může ale i víc, kdy jeden kartáč je určen na pevné upevnění k podkladu, například zeď, ohradník, box pro koně, a druhý kartáč je pohyblivý díky pružině a tak si může kůň podrbat i záda a sám si určit sílu přítlaku. 
  • Drbadlo pro koně automatické - slouží k napojení do sítě, aby po spuštění drbadlo rotovalo. Na tomto typu automatického drbadla se nacházejí rotační kartáče, u kterých se po vychýlení spustí rotace a zvíře tak může jenom stát. 

Rozdělení dle typu kartáčovací plochy drbadla: 

  • Kartáčová drbadla - jsou nejčastěji vyrobené z plastových materiálů a uzpůsobené tvrdostí štětin tak, aby poskytly úlevu zvířeti od svědění, ale zároveň po delším drbání zvířeti nijak neublížili. 
  • Kovová drbadla - představují kovové pláty, které mají speciálně upravenou plochu. Plocha drbadla obsahuje výstupky s perforací, která slouží pro podrbání zvířete. Výhodou těchto drbadel je jejich univerzální umístění, protože je lze různě ohýbat a tvarovat. 

Výhody drbadel pro koně

Drbadla pro koně jsou určená nejen pro hřebce a klisny, ale i pro hříbata. Drbadla pro koně jsou nejenom zdrojem úlevy od svědění, ale také přispívají k celkové spokojenosti koní, zlepšují psychický stav jedinců a můžou být také zdrojem zábavy. Díky drbadlům pro koně se zvířata zbaví nečistot na srsti, které mohou být nositeli zárodků plísní, infekcí a nebo bakterií. Drbadla pro koně proto nejenom zlepšují pohodu zvířat, ale také prokrvením kůže u koní, zlepšují jejich imunitu a odolnost vůči infekcím a dalším onemocněním. 

Doporučení prodejce

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného produktu přímo po Vás, neváhejte a kontaktujte nás, rádi Vám poradíme s výběrem. 

Potřebujete poradit nebo objednat?