Drbadla pro skot

Nejprodávanější

nastenne gumove stajove drbadlo kerbl 60x40 cm 01
Nástěnné gumové stájové drbadlo KERBL 60x40 cm
OBJEDNÁNO OD DODAVATELE
Kód: 0894
 
1 057 Kč
nastenne gumove stajove drbadlo kerbl 40x30 cm 06
Nástěnné gumové stájové drbadlo KERBL 40x30 cm
OBJEDNÁNO OD DODAVATELE
Kód: 0893
 
612 Kč
drbadlo pruzinove kerbl texas 01
Drbadlo pružinové KERBL TEXAS
SKLADEM (1 ks)
Kód: 0827
 
2 389 Kč
3 položek celkem
nastenne gumove stajove drbadlo kerbl 40x30 cm 06
612 Kč

Praktické nástěnné drbadlo, z přírodního kaučuku, šetrné ke kůži, vhodné pro telata, rozměry 40x30cm. Pokud chcete dopřát zvířatům bezpečné drbání a ochránit svůj...

Kód: 0893
nastenne gumove stajove drbadlo kerbl 60x40 cm 01
1 057 Kč

Praktické nástěnné drbadlo, z přírodního kaučuku, šetrné ke kůži, vhodné pro telata, rozměry 60x40cm. Pokud chcete dopřát zvířatům bezpečné drbání a ochránit svůj...

Kód: 0894
drbadlo pruzinove kerbl texas 01
2 389 Kč

Pružinové drbadlo pro skot, koně, nastavitelný horizontální kartáč, s kovovým držadlem, s rozměrem kartáče 50x10 cm. Chtěli byste dopřát svým dojnicím nebo koním...

Kód: 0827

Drbadla pro skot už dávno nejsou jenom vymožeností specializovaných chovů, ale jsou již běžnou součásti chovu po celé republice. Výhody škrabadel pro skot oceňují nejenom zvířata, kdy si uleví od svědění, ale také chovatelé skotu, kteří mají stádo v dobré kondici, odolnější vůči nemocem a také se použití škrabadel pro skot v menší míře podílí na užitkovosti zvířat, jako je dojivost, výkrm býků, nebo odchov telat. 

#ShowMore# 

Kam lze drbadla pro skot umístit? 

Drbadla pro skot najdete nejčastěji umístěná v různých hospodářských staveních, kde se zdržují nebo jsou ustájená zvířata, jako jsou kravíny, stáje, maštale a další. Drbadla pro skot slouží nejčastěji k ochraně těchto budov, protože drbadla zabraňují otírání zvířat o vybavení stájí a vybavení kravínu, jako jsou stájové zábrany, boxy, napáječky, krmné žlaby a další. Také brání k znehodnocování a odírání samotných budov, na kterých lze mnohokrát poznat, kde všude si zvířata ulevují od svědění, bývají to například rohy budov, různé výčnělky a konstrukce. Proto lze drbadla pro skot umístit jak na železné konstrukce, tak i na zeď, nebo na dřevo. Nejenom v stájích se drbadla pro skot využívají naplno, také na pastvinách se zvířata rády otírají o keře, stromy, ohradníky pro skot a další nevhodné předměty. 

Jaké typy drbadel můžeme najít? 

Drbadla pro skot můžeme rozdělit podle dvou kritérií. Lze je rozdělit dle konstrukčního provedení drbadla, nebo podle typu kartáče. 

Rozdělení dle konstrukce drbadla pro skot:

  • Samostatné drbadlo pro skot - ve formě kartáče nebo jiného povrchu k upevnění na zeď, nebo jiné povrchy. Tento typ drbadla není konstrukčně složitý, protože obsahuje jenom kartáčovací část, která může být různého tvaru - plochá, rohová, půlkruhová. 
  • Drbadlo po skot pružinové - zpravidla obsahuje dvě kartáčovací plochy, jeden kartáč je upevněný napevno ke zdi, nebo k ohradníku, druhý kartáč je pohyblivý díky pružině a tak si může zvíře podrbat i záda. 
  • Drbadlo pro skot automatické - je připojené k síti a po přítlaku se spouští rotační kartáčové válce. Tyto automatické škrabadla pro skot mohou mít jeden i více kartáčů, také různě umístěné. Nejčastěji se využívají horizontální kartáče, které se spouští po jejich nadzvednutí a nebo visící výkyvné kartáče, které se spouštějí po jejich odchýlení ze svislé polohy. 

Rozdělení dle typu kartáčovací plochy drbadla: 

  • Kartáčová drbadla - jsou nejčastěji vyrobené z plastových materiálů a uzpůsobené tvrdostí štětin tak, aby poskytly úlevu zvířeti od svědění, ale zároveň po delším drbání zvířeti nijak neublížili. 
  • Kovová drbadla - představují kovové pláty, které mají speciálně upravenou plochu. Plocha drbadla obsahuje výstupky s perforací, která slouží pro podrbání zvířete. Výhodou těchto drbadel je jejich univerzální umístění, protože je lze různě ohýbat a tvarovat. 

Výhody drbadel pro skot

Drbadla pro skot jsou pro dojnice, býky i telata nejenom zdrojem úlevy od svědění, ale také přispívají k celkové spokojenosti stáda, zlepšují psychický stav jedinců a můžou být také zdrojem zábavy. Další neodmyslitelnou výhodou, kterou drbadla pro skot poskytují, je zbavení se nečistot na srsti. Nečistoty na srsti mohou být nositeli zárodků plísní, infekcí a nebo bakterií, které mohou výrazně ovlivnit celkový zdravotní stav zvířete a snížit tím obranyschopnost zvířete. Drbadla pro skot proto nejenom zlepšují pohodu zvířat, ale také zbavením nečistot a prokrvením kůže u krav, zlepšují jejich imunitu a odolnost vůči infekcím a dalším onemocněním. 

Doporučení prodejce

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného produktu přímo po Vás, neváhejte a kontaktujte nás, rádi Vám poradíme s výběrem. 

Potřebujete poradit nebo objednat?