4 položek celkem
bio osetrujuci gel na vemena schopf eutergel 1kg 02
349 Kč

BIO ošetřující gel na akutní záněty mléčné žlázy u skotu, s rostlinnými výtažky, zelené barvy s hmotností balení 1kg. Pokud máte chov skotu a trápí Vás...

Kód: 0843
osetrujuca mast na vemena schopf eutacid 1kg 01
599 Kč

BIO ošetřující pasta na záněty mléčné žlázy u skotu, s octanem hlinitým a rostlinnými extrakty, s chladivým účinkem, s hmotností balení 1kg....

Kód: 0845
mlecny tuk mast na vemena schopf melkfett 500ml 02
199 Kč

Mléčný tuk, mast na vemena, ošetření vemena po dojení, vhodný na ruce a nohy, pro citlivou pokožku, objem 500ml. Hledáte univerzální mast, kterou lze ošetřit...

Kód: 0846
osetrujuci krem na vemena schopf eumasal 1kg 02
479 Kč

Ošetřující krém na záněty mléčné žlázy u skotu, s éterickými oleji, s hřejivým účinkem, s hmotností balení 1kg. Pokud máte chov skotu a trápí Vás u...

Kód: 0844

Ovčí mléko i kozí mléko jsou stále populárnější a dbá se také na kvalitu mléka. Chovatelé ovcí a koz se, stejně jako chovatelé krav, potýkají se zápaly vemene a s různými poraněními, kdy je komfort zvířat a i kvalita mléka snížená a není vhodné ke konzumaci. Proto je péče o vemena ovcí a koz důležitá, protože když jí podceníme, vznikají zápaly vemene, různá poranění, vysušení struků a další problémy. Máme pro Vás širokou nabídku produktů pro péči o vemena ovcí a koz, které Vám pomůžou v zachování zdravé a vitální mléčné žlázy. 

#ShowMore#

Masti, gely, krémy a jejich vlastnosti

Pro zachování vitality vemene u ovcí a koz je vhodné aplikovat po dojení přípravky na vemena jako je krém, nebo mast, která revitalizuje mléčné žlázy ovcí nebo koz a vytvoří ochrannou bariéru vůči venkovním vlivům, jako jsou bakterie, viry, nebo dokonce mouchy. Jak je dělíme? 

  • Gely na vemena - nejčastěji se používají hned po dojení ovcí a koz, aby se vemeno hydratovalo hloubkově a tím se účinné látky dostali do všech mléčných žláz vemene rovnoměrně. Gely na vemena se dobře vstřebávají, díky vysokému obsahu vody a jsou dobrými nosiči pro různé rostlinné výtažky a vitamíny rozpustné ve vodě. 
  • Krémy na vemena - jsou nejuniverzálnější možností, kdy vemeno nejen hydratujeme, ale také vytvoříme bariéru proti vysychání. Struky vemene u ovcí i koz  tak nebudou suché a zároveň budou vyživené a nebudou praskat. 
  • Masti na vemena - jsou na bázi parafinu, nebo dalších přírodních tuků. Masti na vemena skvěle absorbují éterické oleje a můžou obsahovat i v tucích rozpustné vitamíny A, D, E, K. Ovčí vemeno je tak skvěle chráněno po dojení a zabrání se tím praskání struků, navíc se vytvoří voděodolná bariéra. Masti na vemena nemají hydratační účinky, skrze jejich nulový nebo minimální obsah vody. 

Výhody přípravků na vemena

Přípravky pro péči o vemena jsou speciálně navržené pro udržování vitality, zdraví a funkčnosti vemen ovcí a koz. Přispívají k správné produkci mléka a podílejí se na hojení různých poranění vemene a nebo zápalu mléčné žlázy u bahnic a koz. Chov ovcí a chov koz nejčastěji postihuje mastitida, neboli akutní zápal mléčné žlázy, který může být i opakovaný a když bude neřešený, může nepříznivě ovlivnit celkový zdravotní stav ovcí a koz. Proto pokud chceme dojit kvalitní mléko, je nutná správná péče o vemena, která začíná po každém dojení a to aplikací gelu, krému nebo masti na vemena. Tyto přípravky na vemena je nutné aplikovat již při prvních příznacích zánětu nebo při nalezení poranění, aby se problém nešířil a nezhoršoval. Včasným zachycením problému vhodným přípravkem snižujeme riziko vytvoření zjizvené tkáně ve vemeni, která by způsobila snížení sekrece mléka a celkové užitkovosti zvířete.

Doporučení prodejce

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného produktu přímo po Vás, neváhejte a kontaktujte nás, rádi Vám poradíme s výběrem. 

Potřebujete poradit nebo objednat?