Pařeniště

Nejprodávanější

pareniste foliovnik zelene 180x90x90 cm 01
Pařeniště, fóliovník HNK 180x90x90 cm
MOMENTÁLNĚ NEDOSTUPNÉ
Kód: 0759
 
1 429 Kč
pareniste foliovnik pruhledne 120x60x60 cm 001
Pařeniště, fóliovník HNK 120x60x60 cm
MOMENTÁLNĚ NEDOSTUPNÉ
Kód: 0758
 
799 Kč
3 položek celkem
pareniste foliovnik zelene 180x90x90 cm 01
1 429 Kč

Pařeniště na pěstování rostlin, ze zelené PVC fólie, 2 rolovací okna na zip, 2 upevňovací tkaničky, rozměry 180x90x90cm. Pokud hledáte skvělé pařeniště, které zajistí Vašim...

Kód: 0759
univerzalni zahradni vozik stefanplast helpy 50l zeleny 01
899 Kč

Zahradní vozík na kolečkách s objemem 50 litrů, v zelené, s rukojetí a dvěma bočními madly, s věšáky, rozměry 59,5x53x88,5 cm. Tento praktický pomocník na zahradu v naší nabídce...

Kód: 0817
pareniste foliovnik pruhledne 120x60x60 cm 001
799 Kč

Pařeniště na pěstování rostlin, z PVC průhledné fólie, 2 rolovací okna na zip, 2 upevňovací tkaničky, rozměry 120x60x60cm. Pokud hledáte skvělé pařeniště, které zajistí Vašim...

Kód: 0758

Pařeniště mají široké využití v zemědělství a zahradničení. Pařeniště jsou často využívána pro pěstování rostlin, zejména v oblastech s nepříznivými klimatickými podmínkami. Pařníky jsou užitečné pro ochranu mladých rostlin před škůdci, chladem a nevhodnými podmínkami, což zvyšuje šance na úspěšné zakořenění a růst. Pařeniště poskytuje vhodné podmínky také pro různé druhy květin a bylin, které po předpěstování mohou být vysazeny na záhon, kde budou vynikat svou odolností a vitalitou. 

#ShowMore#

Výhody pěstování v pařeništích 

Pařeniště pro pěstování rostlin jsou skvělým nástrojem pro zlepšení podmínek klíčení a růstu. Zde je několik klíčových informací o pařeništích a jejich výhodách:

 • Optimalizace mikroklímy: Pařeniště vytváří izolované prostředí, které umožňuje udržovat konstantní teplotu a vlhkost. To je zejména důležité pro klíčení, předpěstování zeleniny a pro rostliny, které vyžadují specifické podmínky pro růst a kvetení.

 • Rychlejší růst a vývoj: Díky stabilním podmínkám pařeniště mohou rostliny růst rychleji a dosahovat optimálního vývoje. To je zvláště výhodné při pěstování rostlin v dřívějších měsících, kdy výsev na záhon ještě není možný skrze nízké teploty nevhodné pro klíčení.

 • Ochrana před nepřízní počasí: Pařeniště poskytují rostlinám útočiště před nepříznivými povětrnostními podmínkami, jako jsou silné větry, krupobití nebo přílišné sluneční záření. To může snížit riziko poškození a rostliny budou vitálnější.

 • Prodloužená vegetační doba: Pařeniště umožňují prodloužení vegetační doby, což je obzvláště užitečné v oblastech s krátkým růstovým obdobím nebo v chladnějších klimatických podmínkách. Pařeniště poskytne optimální podmínky pro výsev již v zimních měsících a pěstování je možné až do pozdního podzimu. 

 • Kontrola škůdců a nemocí: Díky uzavřenému prostředí může pařeniště pomoci v kontrole škůdců a nemocí. Rostliny jsou chráněny před invazí hmyzu, slimáků a patogenů, což přispívá k celkovějšímu zdraví rostlin.

Jaké druhy pařenišť známe? 

Na trhu je nespočetné množství pařenišť, každé poskytne optimální podmínky pro klíčení a růst rostlin. Pařeniště jsou různých tvarů, velikostí a provedení, abyste si mohli vybrat to přímo pro Vaše potřeby, tak se pojďme podívat, jaké můžeme najít: 

 1. Mini pařeniště - jsou skvělé pro pěstování v bytě, na balonu i na terase. Pařeniště na balkon umožní pěstování rostlin i pro ty, kteří nemají zahradu. 
 2. Dřevěné pařeniště - působí estetickým dojmem, ale je nutné ho pravidelně ošetřovat protože dřevěné pařeniště je náchylné na vlhkost a lehce podléhá hnilobě.
 3. Polykarbonátové pařeniště - skvělý kompromis mezi skleněným a dřevěným pařeništěm. Je odolné a nabízí mnoho tvarů a velikostí. Nepodléhá hnilobě a lze jej natřít barvou proti slunci. 
 4. Plastové pařeniště - neboli igelitové pařeniště je flexibilním řešením všech přechodných záhonů, kdy se pěstované plodiny točí na zahradě a je nutné pařeniště každý rok přesunout na jiné místo. Plastové pařeniště poskytují jednoduchou montáž, snadné přenášení a dají se lehce uskladnit, aby vydrželi ještě déle. 
 5. Skleněné pařeniště - je finančně náročnější na pořízení a není vhodné pro přesuny. Avšak poskytuje skvělé izolační vlastnosti a snadno se čistí. 
 6. Balkonové pařeniště - Jsou skvělé pro menší pěstitelé, kteří si chtějí užít vlastní zeleninu a přitom nemají zahradu. Můžete sehnat také pařeniště na parapet, které lze využít i pro nakličování a klíčkování. 

Doporučení prodejce 

Pokud si stále nevíte rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme vybrat to nejlepší pařeniště pro Vaše potřeby.

Potřebujete poradit nebo objednat?