4 položek celkem
miskova napajecka pro skot a kone kerbl 221500 1,45l litinova 01
541 Kč

Misková napáječka pro skot a koně, s tlačným jazykem, litinová práškově lakovaná, o objemu 1,45 litru, o rozměru 20,5x25,5x17 cm. Dopřejte svým zvířatům pohodlný...

Kód: 0825
napajecka micova nezamrzna pro skot a kone kerbl uno 40l jednomistna 01
ZDARMAZDARMA
12 062 Kč

Míčová napáječka pro 10-15 ks skotu nebo koní, jednomístná, nezámrzná s dvojitou izolací, s objemem 40l, s rozměry 60x70x52,5 cm. Tuto napáječku Vám můžeme jenom...

Kód: 0820
napajecka micova nezamrzna pro skot a kone kerbl uno 100l dvoumistna 01
ZDARMAZDARMA
17 426 Kč

Míčová napáječka pro 20-30 ks skotu nebo koní, dvoumístná, nezámrzná s dvojitou izolací, s objemem 100l, s rozměry 108,5x70x52,5 cm. Tuto napáječku Vám můžeme...

Kód: 0819
Kerbl zavesny zlab na vodu 42l 06
2 599 Kč

Plastový žlab na vodu, závěsný, určen pro skot, koně, ovce a kozy, objem 42 litrů, oboustranný plovákový ventile, rozměry 100 x 35x 24 cm. Jestli sháníte žlab na...

Kód: 0870

V naší nabídce najdete napáječky pro skot, které patří do základní výbavy každé stáje nebo kravína. U nás si vyberete napáječky dle umístění i podle tvaru nebo účelu. Nabízíme míčové napáječky pro skot, miskové napáječky pro skot, hladinové napáječky s plovákem i koryta pro skot, nebo také napajedla pro krávy na pastvině. Jak vybrat vhodnou napáječku? Níže si rozebereme funkčnost jednotlivých napáječek pro skot a  jejich využití. 

#ShowMore# 

 Napáječky pro skot a dělení dle umístění

Napáječky pro skot můžeme rozdělit dle umístění na dvě kategorie, které to jsou? 

  • Stájové napáječky pro skot - jsou menší, s jednoduchou miskou a mačkacím jazykem nebo hladinovým plovákem. V kravínech můžete také najít korytové žlaby, které jsou výklopné a jednoduše je vyčistíte, nebo v nich vyměníte vodu. 
  • Pastevní napáječky pro skot - představují dvě varianty napáječek, otevřené korytové napajedla pro krávy, nebo míčové napáječky pro skot, které brání znečištění vody řasami a zamrzání hladiny při mrazech. 

Napáječky pro skot a dělení dle typu

Napáječky pro skot mají různé tvary a provedení, dle kterých můžete volit nejen systém napájení, ale také pro kolik krav jsou určené. 

  • Miskové napáječky - jsou určené nejčastěji pro kravíny a stáje. Fungují na principu mačkacího jazyku, který po zatlačení mulcem napustí vodu do misky. Z jedné napáječky se v daný okamžik může napít jedna kráva, tím se zabraňuje znečišťování napáječky a každá kráva tak dostane čistou dávku vody. Navíc se zabraňuje zbytečnému plýtvání vody. 
  • Hladinové napáječky s plovákem - udržují stálou vodní hladinu v napáječce. Jakmile se kráva napije, hladina klesne spolu s plovákem, který otevře ventil s vodou. Při dopouštění vody se hladina s plovákem zvedá až je přívod vody zcela uzavřen. Nevýhodou může být větší znečištění napáječky, kdy se čistá voda mísí s vodou znečištěnou od mulce krávy. 
  • Korytové napáječky pro skot - slouží pro více krav najednou, pravidelně se dopouštějí a můžete je díky mechanizmu otočit, vylít vodu a vyčistit celé koryto. 
  • Pastevní napajedla pro krávy - slouží pro velké stáda krav, jsou otevřené a lze je napojit na přívod vody. Napajedla většinou disponují plovákovým ventilem, který dopouští do nádrže vodu. 
  • Míčové napáječky pro skot - se skvěle hodí na pastviny pro stáda, které jsou celoročně venku, protože zabraňují zamrzání vodní hladiny a také růstu řas. Většina je zároveň vyhřívaná a tak si díky míčovému ventilu skvěle udržují teplo. Když kráva přijde k napáječce, jednoduše potlačí mulcem míč a dostane se k vodní hladině. 

Doporučení prodejce

Pokud si nevíte rady s výběrem vhodného produktu přímo po Vás, neváhejte a kontaktujte nás, rádi Vám poradíme s výběrem. 

Potřebujete poradit nebo objednat?