10 položek celkem
Líheň CIMUKA PD60SH obr1
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
8 299 Kč

Líheň na drůbež, automatické otáčení, na 60 slepičích vajec, ukazatel teploty a vlhkosti, digitální regulace teploty 36,6-38,3°C, alarm. Tato automatická líheň na kuřata,...

Kód: 0140
Líheň na vejce CIMUKA PD30SH AUTOMATIC p1
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
6 699 Kč

Líheň na drůbež, automatické otáčení, na 30 slepičích vajec, ukazatel teploty a vlhkosti, digitální regulace teploty 36,6-38,3°C, alarm. Tato automatická líheň na kuřata,...

Kód: 0280
Otočný rošt CIMUKA CNT30A obr1
1 299 Kč

K umístění do líhně Cimuka, rošt je vybaven 6ks lisek na slepičí vejce s kapacitou 30 ks slepičích vajec, s napájecím adaptérem 2W / 5VAC. Motorek otáčí vejci ve 2 hodinových...

Kód: 0142
Liska na křepelčí vejce CIMUKA QT13 obr1
99 Kč

K umístění do otočného roštu Cimuka CNT30A, balení obsahuje 1ks lisky na křepelčí vejce s kapacitou 13ks křepelčích vajec. K využití jednoho otočného roštu je třeba objednat 6ks...

Kód: 0143
Liska na husí vejce CIMUKA GT03 obr1
129 Kč

K umístění do otočného roštu Cimuka CNT30A, balení obsahuje 1ks lisky na husí vejce s kapacitou 3ks husích vajec. K využití jednoho otočného roštu je třeba objednat 4ks lisek.

Kód: 0144
CIMUKA CS6 v1
149 Kč

K umístění vajec před vylíhnutím ze skořápky, vhodný do líhní CIMUKA série PD, s kapacitou 6ks slepičích vajec, z omyvatelného plastu. Snadná manipulace přes víko...

Kód: 0187
CIMUKA CS15 v1
199 Kč

K umístění vajec před vylíhnutím ze skořápky, vhodný do líhní CIMUKA série PD, s kapacitou 15ks slepičích vajec, z omyvatelného plastu. Snadná manipulace přes...

Kód: 0186
CIMUKA CS30 v1
229 Kč

K umístění vajec před vylíhnutím ze skořápky, vhodný do líhní CIMUKA série CT, s kapacitou 30ks slepičích vajec, z omyvatelného plastu. Snadná manipulace přes...

Kód: 0185
Motorek pro otočné rošty CIMUKA CNT-SP-02
549 Kč
Kód: 0281
BRAND DTH
199 Kč

K měření teploty v prostředí od -50°C do 70°C a měření vlhkosti v prostředí od 10% do 99%. Teploměr a vlhkoměr je vybaven přehledným LCD displejem s obnovou dat po 10 sekundách...

Kód: 0282

Plánujete líhnutí drůbeže a hledáte kvalitní a spolehlivou líheň? Nechte se okouzlit líhní CIMUKA PD, která patří ke špičce na trhu a zajistí Vám výborné výsledky líhnutí. Inkubátory máme zpravidla skladem, odesíláme do 24 hodin a v případě potřeby Vám rádi poradíme, jak vybrat líheň na drůbež přesně pro Vás.

#ShowMore#

Pro jaké druhy drůbeže je líheň na vejce CIMUKA PD vhodná?

S líhní Cimuka PD bude líhnutí vodní i hrabavé drůbeže radostí. Kvalitní líheň je vhodná nejen na kuřata, ale také křepelky, kachny, husy a bažanty. A co dolíhnutí drůbeže? To samozřejmě umělá líheň také umožňuje.

Jak velká je kapacita líhně CIMUKA PD?

Líheň na vajíčka Cimuka PD je vyráběna ve dvou velikostních provedeních. Menší líheň kuřat je označována jako CIMUKA PD30.

  • Kapacita inkubátoru CIMUKA PD30SH: až 30 slepičích, 78 křepelčích, 12 husích, 30 kachních nebo 36 bažantích vajec.

Model líhně na drůbež s větší kapacitou nese v názvu označení CIMUKA PD60.

  • Kapacita umělé líhně CIMUKA PD60SH s otočným roštem: až 60 slepičích, 156 křepelčích, 24 husích, 60 kachních nebo 72 bažantích vajec.
  • Kapacita domácí líhně CIMUKA PD60H bez otočného roštu: až 70 slepičích, 160 křepelčích, 30 husích, 60 kachních nebo 110 bažantích vajec.

Líhně inkubátory CIMUKA PD, které drží v názvu písmeno „S“, mají součástí balení otočný rošt vhodný k líhnutí kuřat, kachen nebo bažantů. Pokud máte v plánu líhnutí křepelek, je možné kapacitu líhně zvýšit zakoupením lisek na křepelčí vajíčka. A jak na líhnutí housat? Husí vejce jsou moc veliká a do základního roštu se nevejdou. Máte tedy dvě možnosti. První variantou je vejce umístit volně přímo na spodní mřížku nebo si zakoupit lisky na husí vejce. Lisky na křepelčí i husí vejce je možné přikoupit jako doplňkový sortiment ke každému typu líhně s označením CIMUKA SH.

Jakým způsobem je řešeno otáčení vajec v líhních CIMUKA PD?

  • Ruční otáčení vajec – u typu líhně CIMUKA PD60H jsou vejce umístěna volně na mřížce a každé vejce musíte otáčet ručně. Tyto líhně inkubátory jsou vhodné především pro líhnutí housat nebo slouží jako dolíheň drůbeže.
  • Automatické otáčení vajec – typy CIMUKA PD30SH a CIMUKA PD60SH jsou automatické líhně, v kterých jsou vejce pravidelně otáčena pomocí motorku. Po vyjmutí roštu Vám líheň vajec slouží i jako dolíheň drůbeže.

Jak je možné kontrolovat teplotu a vlhkost v líhni CIMUKA PD?

Líheň na kuřata CIMUKA PD disponuje přehledným digitálním displejem, který Vám umožní sledovat aktuální hodnoty teploty a vlhkosti v líhni. Co však každý chovatel jistě ocení, je kontrolní alarm, který vyvolá poplach v případě překročení nastavené nízké nebo vysoké teploty. Díky tomuto kontrolnímu alarmu a nemusíte obávat, že budou vajíčka příliš dlouho v nepřiměřených podmínkách.

Jak na regulaci teploty u líhně CIMUKA PD?

Teplotu lze v tomto inkubátoru regulovat v rozsahu od 36,6 do 38,3°C s přesností na 0,1°C. Nastavení teploty je velice jednoduché a v případě potřeby jsou všechny pokyny podrobně rozepsány v českém návodu. Optimální teplota při líhnutí drůbeže je cca 37,7 °C.

Jak na regulaci vlhkosti u líhně CIMUKA PD?

Vlhkost se u všech typů této kvalitní líhně reguluje ručně za pomocí dolévání vody do kanálků umístěných ve spodní části líhně. Voda se po naplnění kanálků samovolně odpařuje, a tím dosáhnete požadovanou vlhkost při líhnutí kuřat a jiné drůbeže. Čím více vody do kanálků nalijete, tím vyšší vlhkost v líhni bude.

Jaké jsou možnosti při čistění a údržbě líhně CIMUKA PD?

Líhně inkubátory CIMUKA PD jsou velice jednoduché na čištění i údržbu. Do všech částí líhně se jednoduše dostanete, a tak Vám dezinfekce líhně po každém líhnutí kuřat nebude činit žádný problém. Po každém líhnutí doporučujeme líheň na husy a jinou drůbež pořádně vyčistit v oblasti ventilátoru, topného tělesa a samozřejmě i ostatní vnitřní části.

Doporučení prodejce

Jestli stále váháte, přečtěte si na internetu recenze líhně CIMUKA PD a budete překvapeni, jak jsou ostatní zákazníci s těmito líhněmi spokojeni. Pokud si stále nevíte rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme vybrat tu nejlepší líheň pro Vaše potřeby.

Potřebujete poradit nebo objednat?