8 položek celkem
LUMIA 16 AUTOMATIC obr1
+ Dárek zdarma
4 999 Kč

Líheň na drůbež, automatické otáčení, na 16 slepičích vajec, ukazatel teploty, digitální regulace teploty 30-40°C, nádržka na vodu. Jedná se o velice kvalitní automatickou líheň...

Kód: 0225
LUMIA 8 AUTOMATIC obr1
+ Dárek zdarma
4 499 Kč

Líheň na drůbež, automatické otáčení, na 8 slepičích vajec, ukazatel teploty, digitální regulace teploty 30-40°C, nádržka na vodu. Pokud hledáte malou, ale zato velice kvalitní...

Kód: 0223
LUMIA 56a
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
8 999 Kč

Líheň na drůbež, automatické otáčení, na 56 slepičích vajec, ukazatel teploty, digitální regulace teploty 30-40°C, nádržka na vodu. Jedná se o velice kvalitní automatickou líheň...

Kód: 0471
Automatická líheň na vejce LUMIA 16 EXPERT obr1
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
7 999 Kč

Líheň na drůbež, automatické otáčení, na 16 slepičích vajec, ukazatel teploty a vlhkosti, digitální regulace teploty (30-40°C) a vlhkosti. Pokud hledáte plně...

Kód: 0226
Automatická líheň na vejce LUMIA 8 EXPERT o1
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
7 499 Kč

Líheň na drůbež, automatické otáčení, na 8 slepičích vajec, ukazatel teploty a vlhkosti, digitální regulace teploty (30-40°C) a vlhkosti. Jedná o nejmenší plně...

Kód: 0224
LUMIA 56 EXPERT a
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
11 999 Kč

Líheň na drůbež, automatické otáčení, na 56 slepičích vajec, ukazatel teploty a vlhkosti, digitální regulace teploty (30-40°C) a vlhkosti. Pokud hledáte plně automatickou líheň...

Kód: 0472
Automatický zvlhčovač vzduchu SIRIO obr1
3 699 Kč

Automatický zvlhčovač vzduchu, vhodný k líhním REAL a LUMIA, s digitální regulací vlhkosti od 40 do 75%, s vlhkoměrem.  Pokud už Vás nebaví ruční dolévání vody pro udržování...

Kód: 0227
BRAND DTH
199 Kč

K měření teploty v prostředí od -50°C do 70°C a měření vlhkosti v prostředí od 10% do 99%. Teploměr a vlhkoměr je vybaven přehledným LCD displejem s obnovou dat po 10 sekundách...

Kód: 0282

Hledáte revoluční líheň, která Vás nezklame? Představujeme Vám velice precizně zpracovanou líheň Lumia. Automatické líhně máme zpravidla skladem, odesíláme do 24 hodin a v případě potřeby Vám rádi poradíme, jak vybrat líheň přesně pro Vás.

#ShowMore#

Pro jaké druhy drůbeže je líheň na vejce LUMIA vhodná?

Líhnutí exotického ptactva nikdy nebylo jednodušší. Líheň na drůbež LUMIA je k tomu jako stvořená. Avšak nebojte se, že byste v líhni nevylíhli i vodní či hrabavou drůbež. Naopak, chovatelé dosahují skvělých výsledků při líhnutí kuřat, křepelek, i líhnutí kachen a housat. Umělá líheň navíc slouží také jako dolíheň drůbeže.

Jak velká je kapacita líhně LUMIA?

U domácí líhně značky LUMIA si můžete vybírat ze dvou provedení. Jaký je rozdíl v kapacitě mezi líhní LUMIA 8 a LUMIA 16?

  • Kapacita líhně na vejce LUMIA 8: až 8 slepičích, 32 křepelčích, 8 husích, 8 kachních nebo 8 bažantích vajec.
  • Kapacita líhně na drůbež LUMIA 16: až 16 slepičích, 64 křepelčích, 16 husích, 16 kachních nebo 16 bažantích vajec.

Líhně inkubátory LUMIA mají součástí balení otočné rošty s univerzálními liskami vhodnými k líhnutí křepelek, kuřat i líhnutí housat. Co to pro Vás znamená? Ať už se rozhodnete líhnout kterýkoliv druh drůbeže, nemusíte se bát, že byste museli něco dokupovat. Všechny druhy vajec je možné do roštů pohodlně umístit.

Jakým způsobem je řešeno otáčení vajec v líhních LUMIA?

Kvalitní líhně LUMIA nabízí možnost automatického otáčení vajec. Automatická líheň otáčí vejci umístěnými v otočném roštu v 1 hodinovém intervalu. Po vyjmutí roštu Vám líheň na kuřata slouží i jako dolíheň drůbeže.

Jak je možné kontrolovat teplotu a vlhkost v líhni LUMIA?

  • Ukazatel teploty – Inkubátory mají přehledný displej, pomocí kterého si snadno zkontrolujete aktuální teplotu v líhni.
  • Ukazatel vlhkosti – Líhně na drůbež nemají vlastní zabudovaný vlhkoměr. Pro sledování vlhkosti v líhni je nutné zakoupit buď externí vlhkoměr nebo automatický zvlhčovač SIRIO. Automatické líhně s označením LUMIA EXPERT mají automatický zvlhčovač s ukazatelem vlhkosti součástí balení.

Jak na regulaci teploty u líhně LUMIA?

Ve výbavě líhně kuřat nechybí regulace teploty, kterou je možné nastavit s přesností na 0,1°C v rozmezí od 30 do 40°C.  Teplotu v líhni si můžete jednoduše nastavit přesně podle svých potřeb, pomocí tlačítek umístěných pod digitálním displejem. Optimální teplota při líhnutí drůbeže je cca 37,7 °C.

Jak na regulaci vlhkosti u líhně LUMIA?

  • Ruční – Vlhkost se u líhní LUMIA AUTOMATIC reguluje ručně za pomocí dolévání vody do vnějších nádržek, které odvádí vodu do kanálků ve spodní části líhně. Voda se po naplnění kanálků samovolně odpařuje, a tím dosáhnete požadovanou vlhkost při líhnutí kachen, hus a jiné drůbeže. Voda se při líhnutí dolévá pouze do jedné nádržky u hrabavé drůbeže a do obou při líhnutí vodní drůbeže. Při dolíhnutí drůbeže, kdy je potřebné zajistit větší vlhkost, se voda nalévá do obou nádržek, ale také do prostředního kanálku, který se doplňuje ručně přes vnitřní část líhně. Díky systému vnějších nádržek nemusíte líheň pro papoušky pro dolévání vody otevírat.
  • Automatická – Líheň s názvem LUMIA EXPERT je plně automatická líheň, takže samozřejmě i vlhkost je regulována automaticky. Líhně inkubátory jsou vybaveny externím zvlhčovačem vzduchu SIRIO, na kterém si pouze nastavíte požadovanou vlhkost v rozsahu od 40 do 75% a poté si již automatický zvlhčovač reguluje vlhkost podle nastavených hodnot. Automatický zvlhčovač je možné dokoupit ke všem druhům líhní LUMIA. Při dolíhnutí drůbeže, kdy je potřebné zajistit větší vlhkost, se voda nalévá do prostředního kanálku, který se doplňuje ručně přes vnitřní část líhně.

Jaké jsou možnosti při čistění a údržbě inkubátoru LUMIA?

Se zpracováním kvalitní líhně LUMIA si dal výrobce opravdu záležet. Inkubátory jsou vyrobeny ze speciálního polymeru, který zajišťuje zvýšenou tepelnou izolaci, vysokou odolnost a navíc snižuje tvorbu škodlivých bakterií. Umělé líhně se velice snadno čistí, a tak údržba a dezinfekce všech vnitřních částí včetně ventilátoru a topného tělesa po každém čištění zabere jen chvilku.

Doporučení prodejce

Jestli stále váháte, přečtěte si na internetu recenze líhně LUMIA a budete překvapeni, jak jsou ostatní zákazníci s těmito líhněmi spokojeni. Pokud si stále nevíte rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme vybrat tu nejlepší líheň pro Vaše potřeby.

Potřebujete poradit nebo objednat?