Ptačí budky a krmítka

Nejprodávanější

budka 1 18 x 11 x 16 cm
161 Kč –4 %
Původně: 161 Kč  (–4 %)
154 Kč
krmitko zavesne kerbl stubbs 01
314 Kč –22 %
Krmítko závěsné KERBL STUBBS 29x28x18 cm
OBJEDNÁNO OD DODAVATELE
Kód: 0670
Původně: 314 Kč  (–22 %)
244 Kč
3 položek celkem
budka 2
291 Kč

Hnízdící budka pro sýkorky z přírodního dřeva o rozměrech 36x12x14 cm, s vletovým otvorem o Ø3 cm, odklápěcí stříška a přistávací bidélko. Pokud sháníte skvělý kreativní dárek...

Kód: 0485
budka 1 18 x 11 x 16 cm
161 Kč –4 %
154 Kč

Hnízdící dřevěná budka pro malé ptactvo o rozměrech 21x13x13 cm, s vletovým otvorem o Ø 4cm, odklápěcí stříška a přistávací bidélko. Ptačí budka zaručí bezpečné prostředí pro...

Kód: 0486
krmitko zavesne kerbl stubbs 01
314 Kč –22 %
244 Kč

Krmítko pro ptáky z lakovaného smrkového dřeva, s bitumenovou střechou, s kovovým řetízkem k zavěšení a rozměry 29x28x18 cm. Pokud hledáte kvalitní dřevěné krmítko, tak jste tu...

Kód: 0670

Ptačí budky a krmítka jsou neodmyslitelnou součástí zahrad. Budky pro ptactvo poskytují nejenom úkryt a bezpečí, ale také vhodné místo k hnízdění chráněné před nepřízní počasí. Doplnění ptačí budky o krmítko pro ptáčky vytvoří z Vaší zahrady ráj pro ptactvo a vy je tak můžete sledovat z pohodlí domova. Ptačí krmítko přináší výhody nejen ptákům v podobě zimního krmení, ale také potěšení pro člověka, kterému se naskytne pěkná podívaná. 

#ShowMore#

Druhy ptačích budek podle ptáků 

Ptačí budky můžeme dělit podle toho, jaký pták v budce hnízdí. Tyto budky se můžou lišit velikostí i provedením uvnitř budky, které je uzpůsobené přirozenému hnízdění ptáků ve volné přírodě.  Zde si představíme několik nejvíc používaných ptačích budek podle hnízdících ptáků. 

 • Budka pro sýkorky: Klasická budka pro ptáčky, vhodná do každé zahrady. Poskytuje ideální prostor pro hnízdění a odpočinek. Vstupní otvor je menší než u běžných budek, aby se tam vešla jenom sýkorka, protože jsou často vytlačovány jinými ptáky ze svých hnízdišť. 
 • Budka pro kosa: Speciální budka navržená pro kosa, poskytuje prostorné a bezpečné místo pro hnízdění.
 • Budka pro vrabce: Klasická budka pro vrabce, ideální pro hnízdění ve skupinách. Nabízí prostorný interiér a snadný přístup.
 • Budka pro rehka: Útulná budka pro rehka, s menším otvorem jako pro sýkorky, která vám přinese radost z pozorování těchto drobných ptáků.
 • Hnízdící budka pro andulky: Speciální budka navržená pro hnízdění andulek s ohledem na jejich potřeby.

Druhy ptačích budek podle provedení 

Ptačí budku byste měli vybírat taky podle Vašich možností umístění. Nejčastěji se využívají ptačí budky na strom, závěsné ptačí budky, ale můžeme je rozdělit i do dalších kategorií: 

 • Dřevěné ptačí budky: Dřevěné budky jsou nejběžnější a v nabídce v různých velikostech, které dodají vaší zahradě přírodní půvab.
 • Plastové ptačí budky: Méně běžné budky, které vynikají svou delší životností než dřevo. Vyrábějí se v přírodních barvách v imitaci dřeva. 
 • Ptačí budka na balkon: Malá a pohodlná budka, vhodná pro instalaci na balkon či terasu.
 • Ptačí budka na noze: Elegantní dřevěná budka na noze, která není limitovaná umístěním na strom, lze ji umístit kdekoliv na zahradě. 

 Ptačí krmítka a jejich využití 

Klasické závěsné krmítko pro ptáky je ideální pro venkovní krmení a pozorování pestrobarevného ptactva. Závěsné ptačí krmítko je univerzální pro všechny druhy ptáků a může být doplněno o praktický zásobník na semínka. Ptačí krmítka se vyrábějí v různých provedeních, které si blíže přiblížíme: 

 • Krmítko pro sýkorky: Krmítko pro sýkorky určené především pro různé druhy sýkorek, jako je sýkora koňadra, sýkora modřinka, sýkora uhelníček, sýkora babka a nebo sýkora parukářka. Krmítka pro sýkorky bývají válcovitá a nebo s pletivem, za který se můžou sýkorky zavěsit. Nejsou určená pro ptáky jako je kos, nebo pěnkava, které preferují stání na rovné ploše. 
 • Krmítko pro ptáčky na noze: Stabilní krmítko na noze je určeno pro ty, kteří nechtějí být limitováni stromy a chtějí si krmítko umístit dle vlastních potřeb, například před okno pro lepší podmínky pozorování ptactva.
 • Ptačí krmítko se zásobníkem: Krmítko se zásobníkem na semínka usnadní obsluhu krmítka a šetří čas. Semínka samy propadávají ze zásobníku do krmítka a tak postačí jenom jednou za čas naplnit zásobník.
 • Dřevěné ptačí krmítko: Krmítko s přírodním vzhledem dřeva skvěle zapadají do přírodního prostředí. Krmítka ze dřeva ve více provedeních zaujmou nejen ptáky, ale i vaše oko.
 • Krmítko pro ptáčky na balkon: Připevnitelné krmítko pro ptáčky na balkonové zábradlí, které přináší radost ze sledování ptactva přímo z obýváku.
 • Krmítko pro ptáčky na okno: Inovativní krmítko připevnitelné přímo na okno, což umožní blízký pohled na ptáky.

Vybírejte z naší nabídky a vytvořte si svůj vlastní ptačí ráj s našimi kvalitními budkami a krmítky, které poskytnou útočiště i krmení pro opeřence. Pokud si nevíte rady s výběrem vhodné ptačí budky nebo krmítka pro ptáčky pro Vaše potřeby, neváhejte nás kontaktovat.

Potřebujete poradit nebo objednat?