Prosvětlovačka vajec na slepice, křepelky, bažanty, kachny, husy PUISOR EC-01B

Kód: 0011
379 Kč
SKLADEM (>5 ks)
Můžeme doručit do:
26.7.2024
Možnosti doručení

Prohlížečka na vejce k ověření vajec v průběhu inkubace, pro rychlé zjištění oplozených a neoplozených vajec, napájena na baterie. Jedná se o skvělého pomocníka při domácím líhnutí slepičích, kachních, křepelčích či bažantích vajec. Díky této univerzální prohlížečce můžete sledovat fáze vývoje embrya a po pár dnech inkubace tak rozlišit, která vejce jsou vhodná pro líhnutí, a která je lepší z líhně vyřadit. Prohlížečka vajec je vyrobena z velmi kvalitního a odolného plastu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prohlížečka na vejce - PUISOR EC-01B

Univerzální prohlížečka na vejce určená k ověření fází vývoje vajec v průběhu inkubace. Prohlížečka má dostatečně silnou LED diodu, která prosvítí vaječnou skořápku a Vy tak můžete snadno rozlišit, zda jsou Vaše násadová vejce oplozená či neoplozená. Tato praktická prosvětlovačka je vybavena žlábkem, do kterého vejce při prosvěcování pohodlně uložíte. Prohlížečka na vejce je napájena na baterie 3xAA (baterie nejsou součástí balení), a proto ji můžete využít naprosto všude.

Pro jaké druhy vajec je prosvětlovačka vhodná
Prosvětlovačka PUISOR má nad diodou umístěný žlábek, do kterého při prosvětlování pohodlně usadíte slepičí, kachní, křepelčí i bažantí vejce.

PUISOR prosvetlovačka vajec

Kontrola násadových vajec
První kontrola oplozenosti vajec probíhá na konci první třetiny líhnutí, tedy u slepičích vajec je to 8 den. Vejce krátce prosvítíte tak, aby světlo pronikalo přes skořápku. Ve zdravém a oplodněném vejci je krásně zřetelná cévní struktura s postupně se vyvíjejícím embryem, na rozdíl od neoplozených vajec, která zůstávají zakalená. Neoplozená vejce nebo uhynulé zárodky je potřeba po prosvícení z líhně vyřadit. Kontrola vajec je velice důležitým bodem domácího líhnutí, jelikož v případě nevyřazení těchto vadných vajec může dojít k šíření chorob v líhni a tím i výraznému snížení líhnivosti vajec. 

Prosvetlovacka vajec


Návod k obsluze ke stažení:
A1 logo PDFProsvětlovačka na vejce PUISOR EC-01B.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství k líhnutí
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.15 kg
Potřebujete poradit nebo objednat?