5 položek celkem
ETS
+ Dárek zdarma
4 999 Kč

Šrotovník na obilí, luštěniny a jiné plodiny, hodinový výkon 25-200kg/hod dle hrubosti síta, 50l zásobníkový barel, výkon 1,5kW. Pokud si chcete připravit svůj vlastní domácí...

Kód: 0205
ETM
+ Dárek zdarma
4 399 Kč

Šrotovník na obilí, luštěniny a jiné plodiny, hodinový výkon 25-170kg/hod dle hrubosti síta, 50l zásobníkový barel, výkon 1,2kW. Jedná se o velice užitečného pomocníka každého...

Kód: 0204
ET
+ Dárek zdarma
3 799 Kč

Šrotovník na obilí, luštěniny a jiné plodiny, hodinový výkon 15-115kg/hod dle hrubosti síta, 20l zásobníkový barel, výkon 0,75kW. Tento menší snadno přenosný šrotovník je velice...

Kód: 0272
barel ke srotovniku 50l
1 099 Kč

Zásobníkový barel na šrot z pevného plastu, s kapacitou 50 litrů a pojistným zámkem, pro uskladnění sešrotovaných surovin. Během šrotování surovina propadává do tohoto...

Kód: 0653
barel ke srotovniku 20l
649 Kč

Zásobníkový barel na šrot z pevného plastu, s kapacitou 20 litrů a pojistným zámkem, pro uskladnění sešrotovaných surovin. Během šrotování surovina propadává do tohoto...

Kód: 0652

Elektrické šrotovníky na obilí jsou zařízení s elektrickým pohonem, určené ke šrotování obilí jako je pšenice, kukuřice, ječmen nebo oves, na mouku nebo hrubší drť. Tu můžete využít na různá určení jako je pečení, vaření nebo výroba krmiv pro zvířata. Šrotovníky na obilí nabízejí různé nastavení hrubosti mletí a jsou k dispozici v různých velikostech a s různým výkonem, což umožňuje přizpůsobení výběru a můžete mít doma šrotovník dle potřeb. Barely na obilí jsou nádoby určené k uchování a přepravě obilí. Mohou být vyrobeny z různých materiálů a jsou navrženy tak, aby chránily obilí před vlhkostí a škůdci. 

#ShowMore#

Dělení šrotovníků

Šrotovníky na obilí dělíme:

1) Elektrické mlýnky podle výkonu motoru

  • 0,75 kW: Výkon šrotovníku se odvíjí od zvolené hrubosti daného síta a pohybuje se v rozmezí 15 - 35 - 80 – 115kg/hod - čím větší hrubost, tím vyšší rychlost šrotování.
  • 1,20 kW: Výkon šrotovníku se odvíjí od zvolené hrubosti daného síta a pohybuje se v rozmezí 25 - 40 - 90 – 170kg/hod - čím větší hrubost, tím vyšší rychlost šrotování.
  • 1,50 kW: Výkon šrotovníku se odvíjí od zvolené hrubosti daného síta a pohybuje se v rozmezí 25 - 50 - 110 – 200kg/hod - čím větší hrubost, tím vyšší rychlost šrotování.

2) Elektrické mlýnky podle hodinového výkonu: 

  • 15-115kg/hod dle použitého síta a druhu obilniny/luštěniny
  • 25-170kg/hod dle použitého síta a druhu obilniny/luštěniny
  • 25-200kg/hod dle použitého síta a druhu obilniny/luštěniny
  • 04 - 40 kg/hod dle použitého síta a druhu obilniny/luštěniny

 3) Podle kapacity barelu: 

  • Kapacita barelu se liší šrotovník od šrotovníku, 20-50 litrů. 

Jak fungují šrotovníky na obilí a k čemu jsou určené

Elektrický šrotovník na obilí funguje pomocí elektrického pohonu, který pohání rotující mlecí mechanismus. Zrna obilí jsou vložena do šrotovníku a jsou postupně zpracovávána rotujícími mlecími kotouči nebo válci. Tyto kotouče/válce mají různé hrubosti povrchu, které určují finální texturu mletého obilí.

Šroťák na obilí nebo šrotovník na slad je vhodný ke šrotování kukuřice, pšenice, ovsa, žita, ječmene, rýže, prosa, fazolí, hrachu a jiných plodin. Mlýnky na obilí je možné využívat nejen na šrotování obilí, ale i na šrotování sladu k výrobě piva či k zpracování bylin a plodů pro přípravu čajů. 

Skladování a uskladnění plodin

Zásobníkový barel na šrot z pevného plastu, s kapacitou 20 nebo 50 litrů a pojistným zámkem,  pro uskladnění sešrotovaných surovin. Během šrotování surovina propadává do tohoto zásobníkového barelu, následně můžete barel víkem jednoduše uzavřít a použít pojistný zámek. Ten zajistí, že suroviny zůstanou v bezpečí a budou chráněny před vnějšími vlivy a škůdci. Barel umožní efektivní uchování všech surovin po dobu, kdy budete potřebovat. Barely jsou univerzální a lze jej přikoupit k modelům šrotovníků. 

Doporučení prodejce

Pokud si stále nevíte rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme vybrat ten nejlepší šrotovník podle Vaší potřeby.

Potřebujete poradit nebo objednat?