Komplet automatického otevírání a zavírání kurníku MLP SO60 se solárním panelem - časovač, dvířka, solární panel

Kód: 0536
ZDARMAZDARMA
2897 komplet automatickeho otevirani a zavirani kurniku mlp so60 se solarnim panelem
7 526 Kč
SKLADEM (2 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024
Možnosti doručení

Automatické otevírání s dvířky 40x60 cm, časový a soumrakový spínač, do -15°C, solární panel 10W včetně akumulátoru 12V / 1,2Ah. Pokud nemáte elektriku přivedenou ke kurníku a nechcete se zabývat výměnou baterií, máme pro Vás skvělé a navíc ekologické řešení. Toto automatické otevírání kurníku je napájeno solárním fotovoltaickým panelem, který získává elektrickou energii přímo ze slunečního světla. Díky integrovanému akumulátoru o kapacitě 1,2Ah vydrží přístroj až 4 dny bez dostatečného slunečního světla. Automatický otvírač kurníku disponuje několika užitečnými funkcemi jako je časový a soumrakový spínač. Nastavení zařízení je přitom velmi snadné pomocí dvouřádkového LCD displeje v českém jazyce. Nezbytnou součástí zařízení jsou dvířka a kolejnice. Toto zařízení vybavené výkonným motorem, je určené pro zvedání dvířek do hmotnosti 4 kg. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Komplet automatického otevírání a zavírání kurníku MLP SO60 se solárním panelem

Automatické otevírání a zavírání kurníku s dvířky s rozměry 40x60 cm. Jedná se o kompletní automatický systém ovládání pohybu dvířek s časovým a soumrakovým spínačem. Zařízení je napájené solárním panelem 10W, s akumulátorem 12V / 1,2Ah. Snadné ovládání jednotky je zajištěno přehledným LCD displejem v českém jazyce, který je umístěn v pouzdře. Zařízení je vhodné až do teploty -15°C.

Menu je v českém jazyce, a proto je nastavení zařízení opravdu snadné. Součástí balení je podrobný český návod.
Komplet automatického otevírání a zavírání kurníku obsahuje jednotku, solární panel, akumulátor, dvířka a kolejnice, a tedy není zapotřebí nic dalšího dokupovat.
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na tel. č. +420 774 547 778  (Po-Ne 8 - 18 hodin).

Jak automatické otevírání kurníku funguje

Automatické otevírání a zavírání kurníku je elektronické zařízení, které pomocí motorku pravidelně ráno otevře dvířka kurníku a večer je zase bezpečně uzavře. Díky tomuto automatizovanému systému už nebudete muset brzy ráno vstávat a jít za každého počasí otevřít kurník. Zároveň se nemusíte v noci bát, že Vaše slepice napadne liška nebo jiný predátor, pokud zapomenete dvířka kurníku zavřít. Automatické otevírání kurníku Vám tedy zajistí pohodlí, klid a také ochranu pro slepice.

Automatické otevírání nabízí několik praktických funkcí:

  • Časový spínač - sami si přesně nastavíte v kolik hodin se mají dvířka kurníku otevřít a v kolik hodin uzavřít. 
  • Soumrakový spínač - při západu slunce zařízení dvířka uzavře a při východu zase otevře. Časy soumraku a svítání pro každý měsíc jsou uložené v paměti, uložené časy můžete upravit podle vlastních potřeb.
  • Akustická signalizace před zavřením dvířek - před každým zavřením dvířek vydává zařízení zvukový signál. Tato zvuková signalizace spustí u zvířat podmíněný reflex a drůbež se naučí sama zalézat do kurníku vždy, když uslyší tento zvuk. Pro případ, že by Vaše drůbež nereagovala nebo se lekala, lze tento akustický signál vypnout.


Technické provedení

Zařízení má velice výkonný motor, který dokáže zvednout až 4 kg. Součástí zařízení je také bezkontaktní snímač polohy dvířek. Přístroj je vybaven odolným pouzdrem, a tak zajišťuje ochranu až do teploty -15°C. Všechny potřebné informace o nastavení jsou přehledně znázorněny na dvouřádkovém LCD displeji v českém jazyce a zařízení se snadno ovládá pomocí třech tlačítek. Displej s ovládacími tlačítky je schovaný pod odolným krytemČas a data jsou v případě potřeby zálohována díky 3V baterii CR2032. 

Dvirka-so60

Rozměry zařízení

Rozměry systému zavírání včetně pojezdů jsou 45x100 cmRozměr samostatných dvířek je 40x60 cm, velikost dvířek si však můžete upravit podle svých představ.

 

Rozmery-SO60

Způsob napájení 

Zařízení je napájeno pomocí solárního panelu 10 W, který vyrábí elektrickou energii přeměnou přímo ze slunečního světla. Součástí balení je také integrovaný bezúdržbový akumulátor o celkové kapacitě 1,2Ah/10V. Solární panel může být díky dostatečnému krytí umístěn ve venkovním prostředí. Plocha panelu by měla být vystavena nejlépe na jižní stranu, kvůli největší možné intenzitě slunečního záření. Ideální sklon pod jakým dopadá světlo na solární panel je v našich podmínkách 35°Akumulátor vydrží napájet přístroj až 4 dny bez dostatečného slunečního světla. Pro nabití akumulátoru stačí 4 hodiny slunečního svitu. Akumulátor lze nabít externím napětím z auta nebo sítě např. adaptérem. Napájecí kabel pro připojení má délku 5 metrů. 

Napajeni-SO60


Použité materiály

Bezpečnostní dvířka jsou vyrobena z velice pevného a odolného polykarbonátu. Z toho důvodu zajištují opravdu vysokou ochranu a zároveň dlouhou životnost. Kolejnice jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku. Jednotka je schovaná v plastovém pouzdře s krytím IP33. Solární panel je vyroben z krystalického křemíku a zajišťuje krytí IP66.

Instalace

Automatické otevírání kurníku je připraveno tak, aby byla jeho instalace a nastavení co nejjednodušší. Stačí přišroubovat vodicí lišty na vchod, mezi lišty se zasunou dvířka. Řídicí jednotka se montuje dovnitř nebo z venku kurníku tak, aby provázek mohl tahat a spouštět dvířka. Poté už jen zařízení nastavíte podle vašich potřeb a můžete si dát nohy nahoruPřesný návod k instalaci a nastavení naleznete níže.


Návod k obsluze ke stažení:
A1 logo PDF
Komplet automatického otevírání a zavírání kurníku MLP SO60 se solárním panelem


Ilustrační video:

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Solární zavírání kurníku
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5.5 kg
1. Typ zařízení: Jednotka + dvířka
2. Časovač: Ano
3. Světelný senzor: Ano
4. Napájení: Solární panel 12V
5. Nosnost: 4 kg
6. Velikost dvířek: 30x60 cm
7. Dvířka s pojistkou: Ne
Potřebujete poradit nebo objednat?