Líheň na vejce PUISOR IO-103 +DÁREK - digitální teploměr s vlhkoměrem v hodnotě 199,-Kč

Kód: 0004
1 539 Kč
SKLADEM (>5 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Možnosti doručení

Líheň s poloautomatickým otáčením, na 51 slepičích vajec, bez teploměru a vlhkoměru, teplota nastavena na optimální hodnotu. Tato skvělá líheň Vám nabízí pohodlné líhnutí kuřat a jiné drůbeže díky poloautomatickému otáčení vajec, které jednoduše ovládáte pomocí páčky - vejce můžete otáčet také ručně. V líhni je nastavená optimální teplota líhnutí, která Vám po dobu líhnutí zajistí teplotu 37,7°C. Vlhkost si můžete regulovat sami ručním doléváním vody podle Vašich potřeb, a tím se zajišťují optimální podmínky pro líhnutí různých druhů drůbeže. S naší líhní PUISOR bude spokojenost na správném místě.

A aby jste byli jako profesionálové, tak pro Vás máme překvapení v podobě DÁRKU - máme pro Vás digitální teploměr s vlhkoměrem, který Vám zajistí aktuální hodnoty teplot a vlhka v líhni a vy tak budete mít neustálý přehled o líhni.   

Detailní informace

Detailní popis produktu

Líheň na vejce PUISOR IO-103 - s dolíhní drůbeže

Líheň na vejce vhodná k líhnutí vodní a hrabavé drůbeže, s poloautomatickým otáčením na 51 slepičích vajec, možnost i ručního otáčení vajec. Bez regulace teploty, nastavena na optimální hodnotu, s manuální regulací vlhkosti, bez teploměru, bez vlhkoměru. Líheň na vejce vhodná k líhnutí vodní a hrabavé drůbeže - pro kuřata, křepelky, kachny, krůty, husy a bažanty.

Součástí balení je samozřejmě český návod, který obsahuje užitečné rady, tipy a triky pro úspěšné líhnutí. Navíc v případě potřeby poskytujeme našim zákazníkům poradenství s vhodným výběrem líhně i s praktickými radami při líhnutí vodní a hrabavé drůbeže (kontakt +420 774 547 778 k dispozici Po-Ne 8 - 18 hodin). Garantujeme 24 měsíční záruční dobu a poskytujeme záruční i pozáruční servis. 


Kapacita líhně dle jednotlivých druhů drůbeže
kapacita_lihne_puisor_io-103,203,204

*   kapacita při zakoupení lisek na křepelčí vejce PUISOR 1,0.ALP
**  kapacita bez použití otočného roštu

 

Systém otáčení vajec 

Líheň nabízí možnost poloautomatického otáčení vajec za pomocí páčky, která pohybem ruky otáčí vejci umístěnými v otočném roštu dle vašich možností, ideálně v pravidelném intervalu - minimálně ráno a večer. Otočný rošt je vybaven liskami vhodnými pro velikost slepičích, kachních nebo bažantích vajec. Aby bylo možné využít poloautomatické otáčení i při líhnutí křepelčích vajec, je třeba zakoupit lisky PUISOR 1,0.ALP. V případě potřeby (například u vajec husích, která se nevejdou velikostí do lisek otočeného roštu) je také u líhně možné otáčet vejce manuálně (ručně) a to při vytáhnutí páčky a vyjmutí otočných roštů z líhně a umístěním vajec přímo na mřížku - základnu na líhnutí. Standartně je  tato mřížka užívána pouze na poslední 2-3 dny inkubace, kdy se vejce výjmou z otočných roštu a vloží se na tuto mřížku, kde se s nimi již neotačí, aby si plod mohl najít nejvhodnější cestu ze skořápky a úspěšně se tak vylíhnul v drůbež. 
system_otaceni_vajec_puisor_IO-103 obr


Nastavení a kontrola teploty

Teplota je nastavena od výrobce na optimální hodnotu 37,7°C s možnou odchylkou ±0,5°C v závislosti na umístění líhně a teplotě v místnosti. Teplota v místnosti, kde je líheň umístěna, by se měla pohybovat v rozmezí od 20-25°CAktuální hodnota teploty v líhní se kontroluje pomocí externího teploměru, který obdržíte jako dárek, při zakoupení této líhně.

kontrola_a_nastaveni_teploty_v_lihni_puisor_io-103 

 
Nastavení a kontrola vlhkosti

Vlhkost se reguluje manuálně za pomoci ručního dolévání vody do vodních kanálků, které jsou umístěny pod základnou na líhnutí ve spodním krytu líhně.  Optimální teplota doplňované vody se pohybuje okolo 25-30°C (nedoporučuje se voda studená). Prvotní nalévání vody se provádí před umístěním základny na líhnutí a otočného roštu. Aktuální hodnota vlhkosti v líhní se kontroluje pomocí externího vlhkoměru, který obdržíte jako dárek, při zakoupení této líhně. V průběhu líhnutí se voda dolevá odkrytím horního víka, vyjmutím jednoho vejce a doplněním vody do kanálku přímo přes spodní mřížku.
 dolevani_vody_do_lihne_puisor_io-103

Otáčení vajec, teplota i vlhkost jsou velmi důležitými faktory pří inkubaci drůbeže a je důležité udržovat správný postup a hodnoty, aby bylo líhnutí úspěšné!  Další cenné rady, které mohou pomoci dosáhnout vysoké líhnivosti naleznete v návodu. 

inkubace_u_lihne_PUISOR obr3


Návod k obsluze ke stažení:
A1 logo PDFLíheň PUISOR IO-103

Doplňkové parametry

Kategorie: Líhně PUISOR
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 3.3 kg
1. Typ líhně: Domácí - stolní
2. Kapacita líhně - slepičí vejce: 24 - 51, 51 - 82
3. Způsob otáčení vajec: Poloautomatické
4. Účel využití: Líheň a dolíheň
5. Teploměr: Ne
6. Regulace teploty: Ne
7. Vlhkoměr: Ne
8. Regulace vlhkosti: Ruční
Kapacita otočného roštu: 51 slepičích vajec
-: 51 kachních vajec
--: 51 bažantích vajec
Při zakoupení lisek na křepelčí vejce PUISOR 1,0.ALP: 102 křepelčích vajec
Bez použití otočného roštu: 35 husích vajec
Otáčení vajec: Poloautomatické - dle vašich možnost
Alarm teploty a vlhkosti: Ne
Regulace teploty: Ne - nastavena na optimální hodnotu
Rozsah teploty: Fixně 37,7°C možná odchylka ±0,5°C dle prostředí
Ukazatel teploty: Ne
Regulace vlhkosti: Ano - manuálně
Rozsah vlhkosti: Ne
Ukazatel vlhkosti: Ne
Průměrný dodávaný příkon: Neuvedeno od výrobce
Maximální dodávaný příkon: 100 W
Napájecí napětí: 230 V, 50HZ
Rozměry: O 48 x 25 cm
Potřebujete poradit nebo objednat?