Automatické otevírání a zavírání kurníku BRINSEA CHICK SAFE ADVANCE

Kód: 0658
3 590 Kč
SKLADEM (1 ks)
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení

Automatické otevírání - modul, pro dvířka do 4kg, svět. senzor, časovač, samokalibrace, ukazatel stavu baterie, napájení z 4xAA baterií. Pokud hledáte spolehlivé automatické otevírání a zavírání kurníku, tak máme pro Vás to pravé. Tento modul je vhodný pro výsuvné dvířka různé velikosti od 300g do 4 kg. Jeho montáž je snadná díky dvěma šroubkům (součástí balení), modul stačí přichytit ke kurníku, přivázat k lanku dvířka a modul se samo zkalibruje na dvířka Vašeho kurníku. Disponuje nastavitelným časovačem a světelným senzorem, které se dají různě kombinovat dle Vašich požadavků. Světelný senzor reaguje jenom na pomalé změny světla, takže se dvířka nezpustí při záblescích světla ze světlometů aut nebo při bouřce. Modul obsahuje patentovaný otevírací mechanizmus, který neobsahuje mechanické spouštěče otevírání/zavírání, které by se mohli časem opotřebit. Je napájený z 4xAA baterií (součástí balení) a při jeho minimální spotřebě energie je odhadovaná výdrž baterií cca 1 rok. Navíc díky praktickému ukazateli stavu baterie na přehledném LCD displeji, budete mít přehled, kdy je baterie potřeba vyměnit. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Automatické otevírání a zavírání kurníku BRINSEA CHICK SAFE ADVANCE

Automatické otevírání a zavírání kurníku, pro dvířka od 300g do 4 kg, patentovaný otvírací mechanizmus, světelný senzor, časovač, automatická kalibrace, přehledný LCD displej, ukazatel stavu baterie, ukazatel dvířek "otevřeno/zavřeno", funkce "víkendové ležení", funkce ručního otevírání/zavírání, funkce automatického zastavení při překážce, odolné vůči UV a voděodolné, do -20°C, napájení z 4xAA baterií. 

Nastavení zařízení je opravdu snadné díky podrobnému českému návodu, který je součástí balení. 
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na tel. č. +420 774 547 778  (Po-Ne 8 - 18 hodin).


Jak automatické otevírání funguje? 

Automatické otevírání a zavírání kurníku je elektronické zařízení, které pomocí motorku pravidelně ráno otevře dvířka kurníku a večer je zase bezpečně uzavře. Díky tomuto automatizovanému systému už nebudete muset brzy ráno vstávat a jít za každého počasí otevřít kurník. Zároveň se nemusíte bát, že Vaše slepice napadne v noci liška nebo jiný predátor, jelikož zařízení za Vás kurník vždy včas bezpečně uzavře. Automatické otevírání kurníku Vám tedy zajistí pohodlí, klid a také ochranu pro slepice.

Brinsea Chick Safe Advance nabízí několik praktických funkcí:

  • Programovatelný časovač - sami si přesně nastavíte v kolik hodin se mají dvířka kurníku otevřít a v kolik hodin uzavřít. 
  • Světelný senzor - dvířka kurníku se budou otevírat a zavírat v závislosti na denním světle. V nastavení si můžete nastavit citlivost světelného senzoru. Navíc senzor reaguje jenom na pomalé změny světla, proto se modul nespustí při záblescích světla při bouřce, nebo od světel projíždějících aut. 
  • Funkce ručního ovládání - dvířka můžete kdykoliv otevřít nebo zavřít stisknutím tlačítka.
  • Funkce automatického zastavení dvířek - dvířka jsou vybavena speciální ochrannou funkcí, která reaguje na situaci, pokud se během uzavírání dvířek pod nimi nachází jakékoliv zvíře. Jakmile dvířkům brání cokoliv v cestě, motor se automaticky zastaví. Tento unikátní systém zajišťuje absolutní bezpečí a není možné, aby drůbež dvířka jakkoliv zranila.
  • Funkce "Víkendové ležení" - nabízí možnost nastavit si během víkendu jiný čas otevírání/zavírání dvířek než během týdnu. 

Všechny tyto funkce lze libovolně kombinovat, to znamená, že pro otevírání dvířek můžete využít jinou funkci než pro zavírání dvířek. (např: ráno se dvířka mohou otevírat pomocí světelného senzoru a večer uzavírat v přesně nastavený čas, nebo si např. pro ranní otevírání dvířek zvolíte časovač a na večer zvolíte manuální zavírání, a pod.)

brinsea-advance-2-foto

Technické provedení

Modul Brinsea Chick Safe Advance disponuje patentovaným mechanizmem otevírání/zavírání, který neobsahuje žádné mechanické spouštěče, které by se mohli časem opotřebovat, čímž se předchází poruchám. Mechanizmus zařízení je navržen na různé velikosti výsuvných dvířek, které mají od 300g do 4kg hmotnosti, můžete proto využít Vaše dvířka od kurníku. Celé zařízení je odolné vůči povětrnostním podmínkám a UV záření. Zařízení se dá jednoduše otevřít, vrchní kryt snadno sundáte a vložíte baterie, nemusíte nic šroubovat. Praktický světelný indikátor Vás bude blikáním informovat i na velkou vzdálenost o stavu dvířek, zda jsou otevřená anebo zavřená a nebo jsou baterie téměř vybité. 

brinsea-advance-indikator_01

Způsob napájení

Modul automatického otevírání kurníku je napájený přes 4 AA baterie, kterých odhadovaná životnost díky nízké spotřebě je až 1 rok. Navíc zařízení obsahuje indikátor slabé baterie, který upozorní na blížící se výměnu baterií. Na přehledném LCD displeji také uvidíte úroveň energie v bateriích. Při jejich výměně si modul zachovává nastavení, takže jej nemusíte znovu nastavovat.

brinsea-advance-2-napajeni 

Instalace

Instalace zařízení je víc než jednoduchá. V balení najdete dva šroubky, kterými připevníte modul dle návodu ke kurníku a stačí jenom zavěsit dvířka na lanko. Když je všechno připevněno, systém se sám zkalibruje s dvířkami a Vy tak nemusíte řešit žádnou manuální kalibraci. Pak už jenom jednoduše nastavíte časovač a nebo světelný senzor dle Vašich potřeb. Časovač a světelný senzor můžete různě kombinovat, např.: Kurník se otevře ráno na světelný senzor a večer se uzavře na časovač o 19:00, pokud v té době ještě nebude tma. 

Návod k obsluze ke stažení:
A1 logo PDFAutomatické otevírání a zavírání kurníku BRINSEA CHICK SAFE ADVANCE

Videonávod k nastavení:

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Automatická dvířka do kurníku BRINSEA
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1 kg
1. Typ zařízení: Jednotka
2. Časovač: Ano
3. Světelný senzor: Ano
4. Napájení: Baterie
5. Nosnost: 4 kg
Potřebujete poradit nebo objednat?